banner851

banner614

Gelen şikayetler değerlendirildi.

2 gün önce etkili olan sağanak yağış sonrası Düzce Belediyesi'nde oluşturulan kriz masasını 350 kişi arayarak su baskınları başta olmak üzere taşan kanalizasyonlar, altyapı sorunları gibi nedenlerle yardım istedi.

banner619
Gündem 10.09.2009, 17:32
208
Gelen şikayetler değerlendirildi.

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, 2 gün önce etkili olan sağanak yağış sonrası kriz masası oluşturulduğunu açıkladı. Merkezde etkili olan yağış sonrası 350 kişinin belediyeyi arayarak yardım istediğin söyleyen Bayram, “ Kısa bir zaman aralığında yağan şiddetli yağış bazı vatandaşları kısa süre de olsa mağdur etti. Ancak biz belediye olarak gelen 350 şikayete anında müdahale ederek vatandaşın mağduriyetini giderdik.” şeklinde konuştu. Olaylara daha hızlı müdahale için Meteoroloji ekipleri ile devamlı diyalog halinde olduklarını söyleyen Bayram, “ Düzce Belediyesi'ne ait ekiplerce kriz masası oluşturuldu.


Kriz masası ekipleri, 10 araç ve 30 personel hizmet verirken, bunlara Arama Kurtarma Araştırma Derneği'nin (AKA) 2 aracı, 8 personeli ve ihtiyaç olabilir gerekçesi ile 2 adet şişme botu ile destek verildi. Zamanında müdahale etmemiz vatandaşları rahatlattı. Önümüzdeki günlerde yağışların bir felakete dönüşmemesini umuyoruz.” dedi. Yıkılan stantların hasarının tespit edildiğini ancak kendisine bilgi ulaşamadığını söyleyen Bayram, yağışların tamamen bitmesini beklediklerini ondan sonra hasarın giderileceğini dile getirdi.

Yorumlar (0)