banner851

banner614

HAK SAHİPLERİNE ÖNEMLİ UYARI

Düzce Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 1999 depremi sonrası yapılan kalıcı işyerlerindeki hak sahipleri için uyarıda bulunuldu. İşyerini geri verecek olan ve bireysel borçlandırmayı geciktirenler için son tarihin 12 Ekim 2012 olduğu bildirildi.

banner619
Gündem 15.09.2012, 10:03
212
HAK SAHİPLERİNE ÖNEMLİ UYARI

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 tarihlerinde meydana gelen depremler sonucunda işyerlerinin ağır hasar görmesi nedeniyle hak sahiplerine kalıcı işyerlerinden dükkan verildi. Bireysel borçlanmada bulunmuş veya bulunmamış hak sahiplerinden üst üste üç taksitini ödememiş olanların veya taksitlerini ödemekle birlikte kendi istekleriyle hak sahipliğinden vazgeçtiklerini bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içerisinde yazılı olarak beyan edenlerin hak sahipliği, il idare kurulu kararıyla düşürülür hükmü getirildi.
 1999 depremleri sonucu işyerleri ağır hasar gören ve 7269 sayılı Kanuna göre işyeri hak sahibi kabul edilip işyerlerini teslim alan afetzedelerden bu güne kadar Ziraat Bankası Düzce Şubesinde bireysel borçlandırma işlemlerini yapmamış olanlar ile bireysel borçlandırmasını daha önce yapmakla birlikte vadesi geçmiş taksiti bulunanların gecikmiş taksitlerini ödemek üzere 12 Ekim 2012 tarihine kadar Ziraat Bankası Düzce Şube Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.
 Ayrıca taksitlerini düzenli ödemekle birlikte 12 Ekim 2012 tarihine kadar Valilik İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne  müracaat ederek işyeri hak sahipliğinden feragat etmek isteyenlerin de işyerleri geri alınarak daha önce ödemiş oldukları taksit tutarları yasal faizi ile birlikte Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından ödenecek.
 12 Ekim 2012 tarihinden sonra iş, işlem ve taksit ödemeleriyle ilgili olarak müracaat Kanun gereği kabul edilmeyecek .

Yorumlar (0)