banner851

banner614

HALKI KARANLIK VE SOĞUĞA MAHKUM ETTİ

Düzce’de etkili olan kar yağışında elektrik iletim hatları ve trafoların zarar görmesi nedeniyle bazı mahallelere elektrik verilemedi. SEDAŞ ekiplerinin arızayı gidermesi saatler sürünce vatandaşlar karanlık ve soğuğa mahkum oldu.

banner619
Gündem 18.01.2021, 15:20 18.01.2021, 18:08
3326
HALKI KARANLIK VE SOĞUĞA MAHKUM ETTİ

Düzce’de yoğun kar yağışı elektrik alt yapısını da olumsuz etkiledi. Bazı mahallelere saatlerce elektrik verilemeyince vatandaşlar, çareyi SEDAŞ’ın irtibat hatlarını aramakta buldu. Bu hatlar arandığında ise otomatik bir bilgilendirme ile karşılaşan Düzceliler, kesintinin ne kadar süreceği sorusuna cevap bulamadı.

SEDAŞ tarafından yapılan bilgilendirmede, etkili olan kar yağışı nedeniyle, bazı mahallelerdeki elektrik iletim hatları ve trafolarda arıza meydana geldiği bildirildi. Arıza nedeniyle Camikebir ve Tokuşlar Mahallesi başta olmak üzere, bazı mahallelere yaklaşık 4 saat elektrik verilemedi.

Düzce nüfusunun önemli bir kesiminin ikamet ettiği Bahçeşehir Bölgesi’nde de sık sık yaşanan kesintiler elektronik eşyalara zarar verdi.

Her etkili yağışta aynı sorunun yaşanmasından bıkan Düzceliler, alt yapısını son teknolojiyle güçlendirdiği yönünde açıklamalar yapan SEDAŞ’ın hizmet kalitesini sorguladı. Saatler süren kesinti nedeniyle hem karanlık hem de soğukla mücadele etmek zorunda kalan vatandaşlar, haber merkezimizi arayarak yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi.

SEDAŞ ekipleri, kesinti yaşanan mahallelere kısa süre içinde yeniden elektrik verilmesi için arıza çalışmalarını gece boyunca aralıksız sürdürdüğünü duyurdu.

Yorumlar (13)
Vatandaş 9 ay önce
Sen önce kendi şirketlerinin faturalarını öde öncü tv
Murat 9 ay önce
Trilyonlar kazanan bir kurum yıllardır şu elektrik hatlarını yer altına alın diye yalvarıyoruz tamam alacak diyorlar ama dalga geçer gibi almıyorlar.basın söylüyor,vatandaş söylüyor yetkililer söylüyor ana düzceyi adam yerine koyan yok.yazıklar olsun..hakkımızı helak etmiyoruz.
Aa 9 ay önce
Sepaş sınıfı hiç geçemedi ki bu havalarda.
Brt 81 9 ay önce
Deveye sormuşlar neren eğri diye nerem düzgün ki demiş o hesap sedaş devlet elindeyken hizmet veriyordu özelleşti istop etti ödenek yok ödenek yok ey düzce yerel yönetimi vekiller ne olacak. Bu düzcenin hali 48 saat elektriksiz bıraktınız
CİMER 9 ay önce
Cımere şikayet edin. EPDK kesinlimkle ilgileniyor. Ceza kesiyor... eminolun cimer e cok başvuru olursa daha etkili oluyor. Iki satir yazi.
TUKETICI HAKEM HEYETI 9 ay önce
Arkadaşlar cihazi bozulan varsa tüketici hakem heyetine başvursun ( once sedasi arasyin sedaş gelip tespit ediyor ve "aa kim yapmiş diyor" yani ariza bizden kaynaklanmadi diyor..tutanaga bağliyor).Tüketici Hakem Heyeti yüzde 95 lehinize karar verir.. ve tabbi sedaş TUKETICI MAHK basvuracaktir ki mahkeme de yuzde 97 UKETICI HAKEM HEYETI kararini onayliyor. Cihazim bozuldu dava ettim BEN PARAMI ALDIM 650 tl.
Hımm 9 ay önce
Bu sedas 3 ekibi para gitmesin diye 1 e indirir 3 adamın işini bir adama tıkmaya kalkarsa olacağı bu.ekipler az yetişmiş eleman az kalıcı konutlar ayrı bir merkez en az 2 ekip orada hazır olmali yaz ortamında değiliz böyle olacağı belli önlem..
Tamer 9 ay önce
Kolaymı sanıyonuz bu işleri siz. Belediye başkanını öve öve bitiremediniz yalakalıktan.her yer kapalı. Nasıl olacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın