banner851

banner614

HER ŞEY SAĞLIK İÇİN...

banner619

Yeşilay Düzce şubesi, il genelinde işyeri ziyaretleri ile sigara ve tütün mamüllerinin zararları hakkında bilgilendirme ve eğitim düzenledi. Vatandaşlarla birlikte karbonmonoksit ölçümü yapılarak broşür, şapka, bileklik ve kalem dağıtıldı.

banner846
Gündem 15.02.2020, 17:55
2902
HER ŞEY SAĞLIK İÇİN...
banner844
Düzce Yeşilay Şubesi, 4207 sayılı Tütüm Mamullerinin zararlarının önlenmesine dair kanun kapsamında işyerlerini ziyaret ederek vatandaş ve esnafa sigara ve tütün mamüllerinin zararları hakkında bilgilendirmeler yaptı.


Tütün ürünlerinin zararlarına karşı birey ve toplum sağlığına yönelik risklerden korumak, sağlıklı yaşam kültür bilincinin oluşturulması ve bu bilincin artarak devam etmesini sağlamak amacı ile yapılan ziyaretlerde vatandaşlar ile karbonmonoksit ölçümü'de yapıldı.


Ziyaretlere Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Tuncer, Yeşilay Düzce Şube Başkanı Av. Ali Dilber, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Volkan Temi, Halk Sağlı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Ökkeş Kepek ve Halk Sağlığı hizmetleri başkanlığı personelleri katılım sağladı.İşyerlerinde eğitim de verilirken katılımcılara broşür, şapka, bileklik ve kalem dağıtımı da gerçekleştirildi.


 
Yorumlar (4)
Sade Vatandaş 1 yıl önce
Anladilarmi ? Tabikide Anlamadılar. Arkalarından bir sigara daha yaktılar.
Hasan 1 yıl önce
Önce 15 Temmuz parkındaki belediye ye ait mekanı denetleyin kapalı alanda sigara içilmesi yasak ama sigara içiliyor.İki gün uygula 3.gün hak getire.
Haydar 1 yıl önce
Sigaranın zararlarını anlatmak bunlaramı kaldı bunlar pöfür pöfür sigara içiyor hem sigara zararlıysa neden hala bu devlet aigaranın yarısını vergi olarak alıpta satıyorki birzamanlar kahvelere amborgo koydular şimdide kafelere
Vatandas 1 yıl önce
Bilgilendirme degil denetim lazim cafelerde sigara iciliyor
24°
parçalı az bulutlu