banner851

banner955

Hiciz'in iki Yakası Bir araya Geliyor!

Hiciz Köprüsünde çalışmalar sona yaklaştı. Kirişlerin büyük bölümü köprüdeki yerlerini alırken, çalışmalar kasım ayına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Gündem 07.09.2008, 17:16
203
Hiciz'in iki Yakası Bir araya Geliyor!
banner1032

Düzce'yi Akçakoca'ya bağlayan D 655 Karayolunda kazaların yoğun bir şekilde yaşandığı hiciz rampası ve hiciz virajında duble yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Duble yol çalışmaları kapsamında inşa edilen köprünün kasım ayının ilk haftasına yetiştirilmeye çalışıldığı kaydedildi.

Köprü çalışmalarında, mahallinde inşa edilen kirişlerin büyük bölümü köprüye yerleştirildi. Son kirişler yerleştirildiği zaman Hiciz'in virajının iki yakası bir araya gelmiş olacak. İş makineleri köprünün iki yanında duble yol çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde köprü üzerine yapılacak olan asfaltın kalan kısımla bağlantısının yapılabilmesi için hummalı bir faaliyet sürdürüyor.

Kasım ayında köprünün hizmete girmesi ile birlikte geçtiğimiz sene Kabalak rampası'ndan başlayan duble yol çalışmaları hiciz rampası ve şifalı su mevkiini aşarak, Tepeköy'e ulaşacak. Düzce ve Akçakoca arasındaki ulaşımı oldukça kolaylaştıracak olan çalışmaların seneye tamamen bitirilmesi planlanıyor.

banner844
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu