banner851

banner955

“İMAM HATİPLİLER’E HAKARET EDİLMESİ ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Düzce Eğitime Destek Platformu, katıldığı bir TV programında “İmam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız” diyen akademisyen Erol Mütercimler’i kınadı. Açıklamada, İmam Hatip Okulları ve mezunlarına hakaret edilmesinin asla kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Gündem 09.09.2020, 11:06
1844
“İMAM HATİPLİLER’E HAKARET EDİLMESİ ASLA KABUL EDİLEMEZ”

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri dolayısıyla Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulunurken, Düzce Eğitime Destek Platformu da skandal sözleri nedeniyle Mütercimler’i sert dille eleştirdi.

Erol Mütercimler'in imam hatiplilerin tamamını ifade eden bir tarzla, “sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız” ifadeleri kullanmasının kabul edilemez olduğu vurgulanan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul türleri içinde bir devlet kurumu olarak varlığını yürüten İmam Hatip Okulları yaklaşık yüzyıldır Türk eğitim sisteminde özgün tasarımıyla gelişerek uluslararası düzeyde kabul görmüştür. Halkımızın benimsediği değerlere, İmam Hatip Okullarına ve mezunlarına kamuoyu önünde bir televizyon programında haddi aşan iftira ve hakaretlerde bulunan Erol Mütercimler’i ve kendisine tepki göstermeyen program moderatörünü şiddetle kınıyoruz.”

Ne demişti?

Erol Mütercimler, Haber Global'de katıldığı ve tarikatların tartışıldığı bir program sırasında, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışmada, "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor; sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" demişti.

Haliç Üniversitesi soruşturma başlattı

Öte yandan Haliç Üniversitesi, Öğretim Üyesi Erol Mütercimler hakkında, 'İmam Hatip Liseleri' ile ilgili yaptığı konuşma nedeniyle soruşturma başlattı.

Haber: C.Üstüner

Yorumlar (3)
Bilal ve arkadaslari 2 yıl önce
Herkesi biz zannetmis.!
halk 2 yıl önce
prof olan imam hatipli olsa ne olur süremi yazacak ?
Mert Çetinkaya 2 yıl önce
Yalan mı söylemiş sanki ordan mezun olan herkes masum mu yani memleket için ne faydaları olmuş ancak tarikat mensubu olur.
22
açık