banner851

banner614

İNCELEME YAPILACAK

Ödenek sıkıntısı yüzünden bir türlü tamamlanamayan Kültür merkezi inşaatının akıbeti bugün belli olacak. AK parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, Kültür Bakanlığı’ndan bir ekibin bugün inşaatta bir inceleme yapacağını, ardından merkezin bakanlığa devir edilip edilmeyeceğinin belli olacağını bildirdi.

banner619
Gündem 09.10.2012, 12:45
210
İNCELEME YAPILACAK

1995 yılında temeli atılan ancak ödenek sıkıntısı yüzünden inşaatına bir türlü başlanamayan Kültür Merkezi bakanlığa devir edilecek. Belediyenin maddi imkansızlıklar nedeniyle yapamadığı inşaat yıllardır atıl halde beklerken kültür bakanlığına devri söz konusu olmuştu. AK parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, bugün bakanlıktan gelecek olan heyetin inşaat alanında inceleme yapacağını söylerken, eksiklerin neler olduğunun tespit edilmesinden sonra hızlı bir şekilde bakanlığa devri için çalışma başlatılacağını ifade etti.

1995 yılında temeli atılan ancak yapımına bir türlü başlanamayan kültür merkezinin 2010 yılında ikinci kez temeli atılmış ve kaba inşaatı tamamlanmıştı. Bugüne kadar bir çok kez bakanlık nezdinde görüşmeler yapılmış ancak net bir karar alınamamıştı. Bugün yapılacak heyet incelemesinin ardından, Kültür Merkezini Bakanlığın tamamlayıp tamamlamayacağı belli olacak.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)