banner851

banner955

İşsizlere bir destekte Kadın Girişimcilerden

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından oluşturulan “Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Yöneticileri Düzce Ticaret ve Sanayi Odasında biraraya geldi

Gündem 07.11.2008, 16:23
210
İşsizlere bir destekte Kadın Girişimcilerden

TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yasemin Karslıoğlu ve üyeleri TSO Meclis toplantı salonunda toplandı. TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulunun saat 11.00’de gerçekleştirdiği toplantıya Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın ve Antalya'da faaliyet gösteren bir oteller zincirinin üst düzey yöneticileri katıldı. İşsiz gençlere iş imkanı sağlamak amacı ile Düzce'ye gelen Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın ve otel yöneticileri işsiz gençlere iş imkanı sağlayacakları mesleki eğitim projesini anlattı.

Toplantıda eğitimlerini yarıda bırakmış işsiz gençlere iş imkanı sağlayacak olan projeyi detayları ile anlatan Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın, amaçlarının mesleki eğitim projesi ile eğitimlerini yarıda bırakmış gençlere iş imkanı sağlamak olduğunu söyledi. YargıEn, 17- 22 yaş arası gençlere burslu olarak verilecek eğitimin lise mezunları için 1 yıl, ortaokul mezunları için ise 2 yıl süreceğini ifade etti. Eğitimlerin iki aşamadan oluştuğunu söyleyen Yargın, Milli Eğitim Bakanlığı destekli yürüttükleri bu projenin sonunda gençlere kalfalık belgesi de vereceklerini ayrıca 3,5 ay sürecek bir yabancı dil eğitiminin de kendilerine verileceğini dile getirdi.

banner844
Yorumlar (0)
17
kapalı