banner851

banner614

İŞTE DÜZCE'DEKİ NÖBET YERİ VE SAATİ

banner619

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla yarın 81 ilde eş zamanlı 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk görevlisi, ikişer saat yaya nöbeti tutacak. Düzce'de Azmimilli Okulu önündeki yaya geçidinde yarın saat 13:30'da başlayacak nöbette, il protokolü de hazır bulunacak.

banner846
Gündem 01.10.2019, 16:11 03.10.2019, 02:20
5455
banner844
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, yarın ülke genelinde eş zamanlı olarak "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyasıyla trafikte yaya önceliğine dikkat çekileceği ifade edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da hazır bulunacağı nöbette, bakan yardımcıları, valiler, il ve ilçe emniyet müdürleri, jandarma komutanları, kaymakamlar, okul müdürleri ve okul geçidi görevlilerinin yer alacağı aktarıldı.

Açıklamada, daha önce 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74'üncü maddesinde yapılan değişikliğin “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır." şeklinde düzenlendiği hatırlatıldı.81 ilde eş zamanlı gerçekleştirecek nöbet etkinliğinin Düzce'deki adresi Azmimilli Okulu önü olacak. Yarın saat 13:30'da Azmimilli Okulu önündeki yaya geçidinde başlayacak nöbette, il protokolü de hazır bulunacak.

"Trafik kazalarındaki yaya ölümleri geçen yıla göre yüzde 34,5 azaldı"

Öte yandan bu yıl yapılan düzenlemelerle "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" kampanyasının sonuç verdiği, trafik kazalarındaki yaya ölümlerinin geçen yıla göre yüzde 34,5 azaldığı belirtildi.

Yarın başlayacak uygulamalarda "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla 13.00-15.00 saatlerinde devletin tüm unsurlarının görevde olacağı açıklandı.

Kampanya kapsamında görevlendirilen personelin, yayaların güvenli bir şekilde geçişini sağlayacağı, Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan el broşürlerinin sürücü ve yayalara dağıtılacağı anlatıldı.

Kolluk personelin dezavantajlı grupların (çocuk, yaşlı ve engelli) trafikte karşılaştığı sorunlara işaret etmek amacıyla döviz ve pankartlar taşıyacağı, konunun uzmanlarınca okullarda “yaya geçidi kullanımı ve yaya öncelikli trafik” konulu programların yapılacağı kaydedildi.


HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (22)
Seval 2 yıl önce
yayalar aracin ūzerine atliyor birakin yol vermeyi bence trafik yayalari kontrol etsin ışiklarda naapiyorlar hatta hatta Doğanli gūzergeh yaya yolu geçitlerin de resmen ölūmle dans ediyorlar biz sūrūcūlerede zor anlar yaşatiyorlar ..
büşra 2 yıl önce
ilkönce düzce halkına eğitim verin buradakiler kadar saçma sapan yürüyen millet yok.yaya yolu hakkı dıye yayıla yayıla yürümesinler.
Burak 2 yıl önce
Kardeşim. Herkes suçlu.... Yayada arabada ışıklara uymuyor çoğu zaman.... Ölümlü kazada olsa yaralanma da olsa çoğunluk uymamaya özen gösteriyor.... 2, 2 daha 8... Bu kadar basit.....
ÖNCELİK YAYANINDIR. 2 yıl önce
KALICI KONUTLAR YENİ BAĞLANTI YOLUNDA DA ARAÇLAR TOKİ IŞIKLARINDAN HIZLANIP GELİYOR VE YAYA YOLU KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL YOL VEREN ÇOK AZ. KAMERA SİSTEMİ İLE DENETLENİP CEZA YAZILSA İYİ OLUR. ÖRNEĞİN BOLU'DA NEREDEYSE HER KAVŞAKTA KAMERA VAR VE YAYAYA YOL VERMEYEN ARACA, KAVŞAKTAKİ ARACA YOL VERMEYEN SÜRÜCÜLERE CEZA KESİLİYOR.
engelli 2 yıl önce
protokol mensupları nöbet tutacaklarına biraz yürüseler yayaların halinden daha iyi anlarlar özellikle kaldırımları yol olarak kullanan bisiklet ve motorsikletlere belki çare düşünürler
soner 2 yıl önce
sabah 8,30 civarında metek toki sapağında bir yayaya çarptılar uzaktan gördüğüm kadarıyla
Duzceli 2 yıl önce
Bence yayaya yol verilmedigi taktirde ceza uygulanmali ama yaya yolundan gecmeyenledere ceza uygulanmali merkezde 1.2 metre arayla yayalar geciyo
yaya 2 yıl önce
ilkönce yayaya kırmızı ışıkda durulması gerektiğini öğretin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın