banner851

banner614

İYİ PARTİ’NİN DÜZCE’DEKİ VEKİL ADAYLARI KİM?

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce’nin gündemine ışık tutan ve ilgi ile takip edilen “Yorumlu-Yorum” programının Çarşamba gününki bölümünde, ülke ve Düzce gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye kamuoyunda çok tartışılan Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polis ile tartışmasının planlı bir senaryo olduğunu kaydeden Ünsal, bu durum AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a zarar verdiğinin altını çizdi. Ünsal Ayrıca, olası erken seçimin önümüzdeki yıl yapılabileceğini belirterek, İYİ Parti DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’nin yükselişine dikkat çekti. Ünsal özellikle İYİ Parti’nin Düzce’de Mehmet Keleş, Ömer Küçük ve Faruk Çakmak gibi güçlü adaylarla seçmenin karşısına çıkacağını açıkladı.

banner619
Gündem 26.08.2021, 14:20 26.08.2021, 15:36
852

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, gündemi değerlendirerek çarpıcı yorum ve tespitlerini anlattığı Yorumlu-yorum programı Öncü TV ve 100.2 Öncü radyo ortak yayınıyla Düzceliler’le buluşmaya devam ediyor.

Ünsal, “Yorumlu-Yorum” programının Çarşamba gününki bölümünde Düzce ve ülke gündemine ilişkin çarpıcı tespit ve değerlendirmelerde bulundu. Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polis ile karşı karşıya geldiği olayın, bazı çevrelerce düzenlenen bir tertip olduğunun altını çizen Ünsal,  Siyaset adına Türkiye geneli ve yerel bazda bir değerlendirme yapmak istiyorum. Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz diye bir hanımefendi. Mersin Erdemli’ye giderken bir ihbar iddiasıyla yolda polis tarafından durdurulup sorgulanıyor. Bu hadise başlangıcından sonuna kadar kayıt altına alınıyor. Burada öyle enteresan bir pozisyon var ki; sanki bunun daha önceden basına enformasyon yapılacakmış gibi… Hanımefendiyi biri ihbar ediyor. Oradaki polis memurları da durdurduktan sonra görüntüyü güzelce çekiyor. Ardından da bunu CHP’li bir milletvekili güzelce toplumda algıyı yapıyor.

Burada hassas iki tane konu var. Evet, milletvekilinin polise hitabında polise hitabında ciddi derecede eleştirilecek ve kabul görmeyecek ifadeler var. Peki, milletvekili o şekle düşüren, onu kaydeden, onu ihbar eden? Orada bir senaryo, bir algı, bir tertip yok mu? O milletvekili hanım ‘Ben Erdemli’ye her gelişimde bu pislikle karşılaşıyorum’ diyor. Demek ki işin içinde bir tertip var” diye konuştu.

Olası erken seçimlerin 2022 yılında yapılabileceğini söyleyen Ünsal ayrıca, İYİ Parti ve DEVA Partisi’nin yükselişine dikkat çekerek, Özellikle İYİ Parti’nin Düzce’de Mehmet Keleş, Ömer Küçük ve Faruk Çakmak gibi güçlü adaylarla seçmenin karşısına çıkabileceğini vurguladı.

Yorumlu- Yorum Programının tamamı :

Bu tertipten çıkan da bir sonuç var. Geldiğimiz noktada bu ve buna benzer algı ve senaryoların olması gayet doğal. Günden güne bunlar olacak. Eskiden AK Parti algıyı yönetiyordu. Şu andaysa algıyı düzeltmeye çalışıyor. Ciddi bir AK Parti tabanı ve kamuoyunda kan kaybı var. İşte bu ve benzeri senaryo ve adımlarla AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan noktasında toplum nezdinde oluşturulmaya çalışılan algılara yenik düşmeye başladı. Niye?

Bugün fanatik noktada bu partiye gönül verip mücadele edenler artık seslerini çıkarmamaya başladı. Bir zamanlar sessiz çoğunluğun sesi, sessizlerin sesi olan AK Parti tabanı ve onu müdafaa edenler sessizliğe büründü. Bunun birçok sebebi var. Ama hiçbir şey tesadüf değil. Sebeplerin en başında da ABD Başkanı Biden, yani Avrupa’dan giden hırsızların, toplumdaki namussuzların, haydutların ve suçluların kurduğu devlerin başkanı dedi ki ‘Türkiye’deki muhalefete daha çok destek vermeliyiz’. Daha önce de Trump döneminde bir papaz için Türkiye’nin ekonomisiyle oynadılar. Şu anda da oynamaya devam ediyorlar. Tabiri caizse ülkede gerek tarım ve sanayi olmak üzere birçok noktada hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. 2000’lerin başında AK Parti ekonominin kötü olmasıyla gelmişti. Ekonominin kötü olması, insanların alım gücünün düşüklüğüyle gelmişti. Birtakım mihraklar gidişi de böyle olsun diye uğraşıyor. Net. Birilerini işine gelmiyor.

AK Parti ve Cumhurbaşkanı bu işin başındayken ‘Herkese düşmanız’. Allah Allah! Doğru mu? Evet, doğruluk payı var. Demek ki ülkeyi bu vatanseverler fazla yönetmedi mi? Bu ülkeyi yönetenleri, Cumhurbaşkanını, bu duruşu veya Cumhur İttifakı’nı düşman gören ittifak düşmansa onlarla düşman olmayanlar da bu memleketi yönetmiş anlamına geliyor. Ben olayın şurasından bakmak istiyorum. Türkiye’den ve dünyadan baktığımızda durum böyle. Bir de yerelden bakmamız lazım. Atalarımız ‘Adam sözünden, at yularından tutulur’ diyor. İstisnalar kaideyi bozmaz. Düzce’de gerek yerelde gerekse de vekillik noktasında insanlarla fotoğraf çektirme, insanlarla görüntü verme… ‘Efendim sayın vekilimizle birlikte şurayı ziyaret ettik’. İl Genel Meclisi Başkanı bir fotoğraf veriyor. ‘Sayın Vali’yi ziyaret ettik. Yahu, sayın valiyle zaman zaman görüşmen gerekiyor. Bunun sosyal medyada paylaşılmasının anlamı ne? Hele geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantıda İGM Başkanının Cumhurbaşkanı’na Düzce’yle ilgili bir şeyleri konuşması da çok enteresan. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafında oturan AK Parti kadrosunda senin Düzceli vekilin Ayşe Hanım var. Söylenecek olan şey zaten ona söylenir.

Biz vatandaş olarak sizin kiminle oturup, kiminle kalktığınıza, hangi fotoğrafı verdiğinize bakmıyoruz. Siz Sayın Valiyle görüşebilirsiniz. Vekille oturabilirsin. Bunların devamlı olarak paylaşılması insanlarda antipati oluşturuyor. Bu algı değil. Oradan güç devşirme… İGM Başkanı’nın Sayın Vali’yle bir araya gelmesi haber mi? Değil. Bu toplumu ne kadar ilgilendirir. Çalışma düzeninde zaten bu var. İnsanlar iş ve çözüm bekliyor. Adım adım kendi elleriyle yaptıkları değerleri kendi elleriyle yıkıyorlar.

Eyy Sayın Cumhurbaşkanı, bu millet seni seviyor. Ben de seviyorum. Ama teşkilat noktasında, irade noktasında çok farklı zafiyetler var. Sizin 20 yıldır ilmek ilmek dokuduğunuz, daha önce de Milli Görüş’te mücadele verdiğiniz noktadaki tüm hassasiyetler, birer birer nötrleşmeye başladı. Yani bir yeri ziyaret ettiniz. Ne oldu orada? Bu fotoğraf sosyal medyada bir güç sahibi olmak için fotoğraf görmek artık toplumda kabul görmüyor. İş ve çözüm, hizmet üretmek ve insanlara tevazu halinde yaklaşmak gerekiyor.

Eğer bir takım tedbirler alınmazsa, insanlar silkelenip de bir araya gelmezse her gün bir adım daha, bu ve buna benzer meselelerden dolayı Sayın Cumhurbaşkanı, iktidar ve Cumhur İttifakı eriyor. Bu net. Bunun durdurulması lazımsa, buna bir dertlenen varsa en önemli görev, özellikle derleyici, toparlayıcı, dengeleyici güç olarak eski bakan ve Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü’ye düşüyor.

Şöyle bir tablo hayal edin. Bu ülke 2023’e gitmeyecek ve muhtemelen 2022’de mecbur seçim olacak. Bir yıl var seçime aşağı yukarı. Aynı ekip ve kadroyu bir kenara koyalım. Türkiye’de şu an hızlı bir yükseliş yakalayan bir İYİ Parti var. Bir DEVA Partisi var. Yine çok iyi bir şekilde yükselen Gelecek Partisi var. Bu muhafazakar liberal tabandan bahsediyorum.

Aldığım duyuma göre İYİ Parti’nin birinci, ikinci ve üçüncü sıra milletvekili adayıyla ilgili bir senaryo var. Bu senaryoya göre birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Keleş. İkinci sıra milletvekili adayı Ömer Küçük. Üçüncü sıra milletvekili adayı Faruk Çakmak. Çakmak, geçtiğimiz günlerde İYİ Partili oldu. AK Parti’de milletvekili ve belediye başkanı aday adayıydı. Bu senaryoya bakın. Düzce’de 3 tane milletvekilliği var. Sonuç ne olur? Bu tarafta da Fahri Çakır, Ayşe Keşir ve üçüncü sırada Numan Çabuk. MHP’de de ben çok ihtimal vermiyorum ama birinci sıra adayı velev ki Ümit Yılmaz. Peki, bu tablodan ne çıkar Düzce’de?  Yorumu vatandaşlara bırakıyorum.

Bugün bu konuyu neden ele aldım? Bakın, baştan konuştuğumuz Mersin milletvekiliyle ilgili olayda güzel bir tertip var. Çünkü her adım kayıt altına alınıyor. Bunda bir iyi niyet aramak yok. Rahmetli Mahir Kaynak’ın sözü vardı. Bir olayın sebep ve sonuçlarına bakalım. Olayı kim oluşturuyorsa sebeplerinden o faydalanın. Faydalanan kimse o olayı o tertip etmiştir. Burada gerek iktidar gerekse de Sayın Cumhurbaşkanı bir fayda gördü mü? Görmedi. İyi bir algı üzerinden ‘Polise hakaret etmiş’ vs. Polis bizim can damarımız ve göz bebeğimiz.

Polis demişken… Düzce’nin asayişten sorumlu bir emniyet müdürü var. Aytaç Müdür. Tam bir gönüller adamı. Muş’a tayini çıkmış. Buradan etkili ve yetkililere söylemek istiyorum. Bu insan çok çok seviliyor Düzce’de. Görevini de yapıyor. Ama devlerin bir kadife eldiven içinde çelik bileği var. Gerçekten devletten milleti, polisle halkı barıştıran bir müdür var. Bunun Düzce’de kalmasaydı, görevinin uzatılması için gayretler var. Bu hislere ve seslere de kulak verin. Çünkü çok kritik bir dönemden geçiliyor. Ülkede her an bu ve buna benzer senaryolar mutlaka ortaya konacaktır.

Atalardan bize bir nasihat var. Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir neferi, bir nefer bir orduyu, bir ordu bir devleti kurtarır. Bu arada 22 gün 22 gece devam eden Gazi Mustafa Kemal komutasındaki Sakarya Meydan Muharebesi’nde şehit olan büyüklerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mıhtan devlete gelmişsek hassas noktalardaki insanların görevlerinde daha bilinçli olması noktasında memleketin bekası için çok büyük ehemmiyet var. İnşallah bu seslerimize birileri kulak verir. Çünkü b unun burada dillenmesini isteyen dinleyen okuyan insanlardı.

Yorumlar (3)
Düzceli 3 hafta önce
Ünsal yağcılığinda pes doğrusu AKP yi sende kurtaramayacksın
BEKÇİ 3 hafta önce
KALICI KONUTLARDAKİ PATETES SOĞAN SARIMSAK VE HURDACILARI BERTARAF ETMŞMİ BUNA NASIL BAŞARILI DİYORSUNUZ SİZİN BAŞARILI ANLAYIŞINIZ NEDİR
Çok uzun 3 hafta önce
Okumadım.