banner851

banner955

Kanalizasyon açıktan akıyor

Düzce Organize Sanayi Bölgesi'nde alt yapıdaki tıkanan bölümler nedeniyle kanalizasyonlar açıktan akıyor.

Gündem 16.11.2008, 17:25
206
Kanalizasyon açıktan akıyor

50'nin üzerinde firmanın faaliyete geçmek üzere olduğu Düzce Organize Sanayi Bölgesi'nde alt yapının tam olarak yapılamamış olması ya da yanlış yapılması nedeniyle kanalizasyonlar açıktan akıyor.

Baykan fabrikasının arkasında bulunan ve kanalizasyon rogarından dışarıya çıkan kanalizasyon atıkları, yaklaşık 60 adımlık bir alanı açıkta kat ediyor. Açıktan akarken çevreye pis kokular yayan, kanalizosyaun daha büyük alanı kapsamaması için önüne taşlardan ve topraklardan barikatlar yapılan Organize Sanayi Bölgesi alt yapısında açıktan akan kanalizosyonun aylardır bu şekilde çevreyi kirlettiği belirtiliyor. Yaklaşık 60 adımlık ya da 60 metrelik bir alanın alt yapısının yeniden elden geçirilmesi ile düzelecek olan kanalizasyon atığı ile sorumluların ilgilenmemesi, bölgede çöp konusunda da sıkıntıların yaşanması Organize Sanayi Bölgesi'ne yeterince ilgi ve alakanın gösterilmediğini gözler önüne seriyor.

İSKİ'nin su havzasında bulunan, bölgeye yapılacak arıtmanın pahalı olacağı gerekçesiyle atıkları Düzce Belediyesi'ne ait arıtma tesisine akıtılacak olan OSB deki durum bakalım ne zaman İSKİ yetkililerinin dikkatini çekecek.

banner844
Yorumlar (0)
20
açık