banner851

banner614

KAR YAĞIŞI BÖLGEYE GİRİŞ YAPTI

Beklenen kar yağışı bölgeye giriş yaptı. TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı başlarken Düzce şehir merkezinde karla karışık yağmur olarak etkisini göstermeye başladı.

banner619
Gündem 18.01.2018, 16:19 18.01.2018, 19:11
5569

Meteorolojinin uyarısını yaptığı kar yağışı başladı. TEM Otoyolu ile D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkisini gösterdi.

Etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle 100 karayolunun Bolu kesiminde bulunan Abant Kavşağı ve Seymenler ile Düzce kesiminde Bakacak, Bıçkıyanı, Heyelan ve Karanlıkdere mevkii beyaz örtüyle kaplandı. Ulaşımda bir olumsuzluk yaşanmaması için karayolları ekipleri güzergahlarda karla mücadele çalışmasına başladı.

Trafik ekipleri de sürücüleri kış lastiği olmadan yola çıkmamaları, yakın takip ve aşırı hız yapmamaları konularında uyarıyor. Kar yağışı, Düzce’de karla karışık yağmur olarak etkisini göstermeye başladı.

Valilik uyardı: Tedbirli olun!
Düzce Valiliği ise, Düzce çevrelerinde görülecek yağışların Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde olacağını bildirdi. Kuvvetli kar yağışının 10-20 santimetre olarak meydana gelebileceği tahmin edildiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (5)
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Gelsin artık gara kış ocakta bitti herkes görevini yapsın
Okullu 4 yıl önce
Tatil yapma vali bey istemiyoz
öğrenci 4 yıl önce
Bu sefer tatil istemiyoruz:))))
Kalıcı Konutlar Sakini 4 yıl önce
Kalıcı Konutlar bembeyaz oldu.
Misafir 4 yıl önce
Kâr yağışı güzel hoş bekleniyordu hasretle tamda bizim taşınmaya denk geldi hayırlısı olsun hoşgeldin beyaz kış ben sana karakış diyemem cunki sen beyaazsin.