banner851

banner614

KARANTİNAYI DELEN 57 KİŞİYE REKOR CEZA KESİLDİ

banner619

Düzce’de Covid-19 pandemisi nedeniyle ev izolasyonu ve karantinaya uymayan 57 kişiye, kişi başı 3.150 TL olmak üzere toplam 179. 550 TL idari para cezası uygulandı. Ev izolasyonu ve karantinaya uymayan kişiler hakkında denetimlerin sıklaştırılacağı öğrenildi.

banner846
Gündem 24.08.2020, 11:35 25.08.2020, 18:16
4118
KARANTİNAYI DELEN 57 KİŞİYE REKOR CEZA KESİLDİ
banner844

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınında küresel çapta kabus sürüyor. Türkiye’de salgına karşı önlemler arttırılmaya devam ederken, Düzce’de her geçen gün artan vaka sayısı, ürkütücü boyutlara ulaştı.

 Düzce’de salgına karşı alınan tedbirler arttırılırken, filyasyon uygulaması yapılan vatandaşlara yönelik kurulan İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ekipleri tarafından, izolasyon ve karantinaya alınan vatandaşlara yönelik denetimler de sıklaştırıldı. Filyasyon çalışmaları kapsamında ev izalasyonu ve karantinaya uymayan toplam 57 kişiye kişi başı 3 bin 150 TL olmak üzere toplamda 179 bin 550 TL idari para cezası kesildi.

Konu ile ilgili Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Ev izolasyonu ve karantinaya uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3.150,00 TL ve Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.” hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişilerin, haklarında gerekli adli işlemler uygulanmaya devam edecektir. Bu süreçte Covid-19 salgının artmaması için  değerli vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları; temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet etmeleri hem kendi sağlıkları hem de yakınları, sevdikleri ve halkımızın sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Lütfen temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet edelim.”

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (11)
Xman 11 ay önce
İşim ve resimlerini paylaşın. Halk sağlığını tehdit maddesince paylaşılabilir. Bari biz dikkat edenler yaklaşmayalım ya da karantinaya uymadıklarını görünce şikayetçi olalım.
Mehmet 11 ay önce
Hasta olan insanlar nasıl dışarıya çıkar anlamış değilim herkesi risk altına sokmaya hakları yok para cezası hiç çözüm değil onlar öderler ve yine dışarıya çıkarlar
Ayse 11 ay önce
Lütfen birileri biseyler yapsın artık ne olursa insanlar kafayı yemiş gerçekten sağlık ocağına bile maskesiz geliyorlar bune Allahaskiniza böyle sorumsuzluk olurmu bunları toplayıp biyere kapatmak gerekir
Kasabalı 11 ay önce
Denetim denetim deniliyor geçen gün Akçakoca yolu üzeri beycilerde bulunan Anıl markette en az 10 kişi maskesiz dolaşıyordu ve personeli uyarmama rağmen hiç kimsede uyarılmadı nasıl denetim
Ahmet hakan 11 ay önce
Paracezası nedir alın onları bi adaya bırakın orda yaşasınlar ölüceksede orda ölsünler kimseye zararları olmaz böle şahsiyetsiz insanlara bu yakışır
Vatandaş Rıza 11 ay önce
Ancak fakir fukaraya ceza keserler
Yakını tanıdığı olanlar yaşadı
Ağa köy 11 ay önce
Az bile Daha çok ceza kesilmesi lazım
hakan yılmaz 11 ay önce
Bu kişilerin aynı zamanda bir akıl hastanesinde tedavide görmesi gerekiyor
Abdullah kurt 11 ay önce
Bunlara akıl hastanesi para cezasının yerine hindistan taktigi uygulansa birdaha hiçbir yasagı delmeye cesaret edemezler.
Osman 11 ay önce
Para cezası ne. Bunlar insanın canına kastediyor bilerek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı