banner851

banner955

KAVŞAĞA RABİA HEYKELİ!

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Eski Terminal Kavşağı’na Rabia işaretinden yapılan heykelin 15 Temmuz’da yaşanılan darbe girişimi sonrasında aynı durumun bir daha olmayacağının sembolü olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın özellikle vurgu yaptığı ‘Tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak’ vurgusudur” dedi. Keleş, İstanbul Caddesini bayrama kadar kapatmak istediklerini yetişmediği takdirde bayramdan sonraki hafta kesin kapanacağını belirtti.

Gündem 20.06.2017, 18:12 22.06.2017, 10:56
9196

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Eski Terminal Kavşağı’nda yapımı bugün tamamlanan ‘Rabia’ işaretini simgeleyen heykeli inceledi. Keleş incelemenin ardından Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulundu.Düzce’de ölümsüzleştirmek istedik
Keleş, Eski Terminal Kavşağı’na yapılan ‘Rabia’ heykelinin 15 Temmuz’da yaşanılan darbe girişiminin tekrarlanmayacağının sembolü olduğunu söyleyerek konuşmasına şöyle başladı:

“15 Temmuz’da yaşadığımız darbe sendromundan sonra bazı şeylerin artık bu ülkede olamayacağına karşı bazı sembolleştirmelere ihtiyacımız var. Bunlardan birisi Cumhurbaşkanımızın özellikle vurgu yaptığı ‘Tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak’ vurgusudur.  Bunu da Arapçada 4 anlamına gelen “Rabia” ile sembolleşti. Biz de onu Düzce’de ölümsüzleştirmek için yapmak istedik.”

İnsanlar bu sembollerle yol tarih edecekler
Düzce’de her kavşakta bir sembolün olacağını kaydeden Keleş şu ifadelerde bulundu:
“Bu kavşak Rabia işaretiyle özdeşleşmiş olacak. Biz Düzce Belediyesi olarak, mesela 15 Temmuz Parkı’ndaki Konuralp Çeşmesi gibi, bu Rabia işareti gibi her kavşağa, meydana başka bir şey yapıyoruz. Biz gittiğimiz şehirlerde gördüğümüz şeyleri uygulamaya çalışıyoruz. Her caddenin, her kavşağın bir sembolü olsun. İnsanlar bu sembollerle yol tarih edecekler.”

Bayrama yetiştirmeye çalışıyoruz
Trafiğe kapatılması için çalışmaların devam ettiği İstanbul Caddesindeki çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş caddenin ne zaman trafiğe kapatılacağını dile getirdi.

Keleş, “Düzce’de üç haftadan beridir çok şiddetli yağışlar var. Yağmur hiç durmadı. Hava açık olduğunda biz tabi bunları yetiştirmek için çalışıyoruz. Ama yetiştiremedik. Bu aslında bir mücbir sebep. Asansörlü bariyerler getirildi, monte edilemedi. Onun dışında bariyerler getirildi, monte edilemedi. Elektrik aydınlatma direkleri için çukurlar açıldı direkler dikilemedi. Gergiler oluşturulacak oluşturulamadı. Bunlar mazeret değil ama her şey tam olsun kapatırız. Asansörle kapatamazsak bariyerle de kapatabiliriz ama her şey tam olsun. Bayrama yetiştirmeye çalışıyoruz ama olmadı ondan sonraki hafta kesin kapatırız.” diye konuştu.

Haber:Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (86)
cemil 5 yıl önce
yılmaz ali benim vergimle dikebilir senınkını başka yerde kullandık.ya ben şunu anlamıyorum .düzce ayarında hıç bir ilde bu çalışmalar yok.Halen saldırı karalama .bolu derler hemen kardeşim düzcede yapılaşmanın 10 da 1 i yok boluda .
emre 5 yıl önce
sayın başkan düzcenin daha büyük sorunları var bu boş işlerle uğraşacağınıza daha faydalı işlere bence kafa yorun bu millet 15 temmuzda nasıl bir millet olduğunu gösterdi bunun simgeye heykele dökmeye gerek yok
Mustafa Demir 5 yıl önce
Yazık başkan şehitlerimizin adı yakışırdı 15 temmuzda mısırlılar gelmiş kurtarmışda ülkeyi bu nedir çok komiksiniz
nsm 5 yıl önce
belki milletvekilligi sansi yakalarim diye düsünüyordur bence. olmazsa da zaten yapacagi bir sey yok. kapasite zaten sadece bu kadar.
Gurbetteki Düzceli 5 yıl önce
Mısırlı muhalif(Birçok Arap'a göre terörist) Müslüman Kardeşlerin simgesi, nasıl oluyor da Türkiye'ye ait değerlerin simgesi oluyor? Üstelik Ayyıldızlı bayrağın üstüne konuyor? Kaldırın o dört parmağı Bayrağımızın üstünden.
Eski Düzce'ni 5 yıl önce
Bu adam Düzce'ye ne yaptı ne bekliyoruz bundan anlamadım Düzce'de kimse yokmu koca düzce bu adamın ellerine mi kaldı
Hakan 5 yıl önce
Düzce depremden sonra çok değişti çoook, eski düzce nereee şimdiki neree. Ülkemiz için yıllrdır canını veren çocuklardan birinin heykelini yapsaydınız ya oralara, ayrıca 2002-2007 iyiydi, şimdi eskiye döndük
Xxl 5 yıl önce
Ah mehmet abi kendi resmini koysan daha iyidi abi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın