banner851

banner614

KAYSERİ'DE OTOBÜSE BOMBALI SALDIRI!

Kayseri'de Erciyes Üniversitesinin ana girişinin yakınında, bugün saat 08.45'de içinde çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli askerlerin de bulunduğu halk otobüsü geçerken, bomba yüklü araç patlatıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, 13 askerin şehit olduğunu açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, olayda 55 kişinin yaralandığını söyledi. Soylu, '55 yaralımız var. 12'si yoğun bakımda, 6'sının durumu ağır' dedi. Soylu, 8 şehidinin kimliğinin belirlendiğini de söyledi.

banner619
Gündem 17.12.2016, 09:49 17.12.2016, 15:26
2628
KAYSERİ'DE OTOBÜSE BOMBALI SALDIRI!

Patlama bugün sat 08.45'de Erciyes Üniversitesi ana girişinin 500 metre uzağında, acil giriş yakınında Atatürk Bulvarı Talas Caddesi'nde meydana geldi. Talas içesi Zincidere Mahallesi'nden kent merkezine giden ve içinde daha çok 1'inci Komando Tugayı'ndan çarşı iznine giden sivil kıyafetli askerlerin bulunduğu belirtilen halk otobüsü, üniversitenin önüne geldiğinde, halk otobüsünün soluna otomobil yanaştı. Ardından şiddetli bir patlama meydana geldi.

13 asker şehit oldu, 55 kişi yaralı
Türk Silahlı Kuvvetleri saldırıda 13 askerin şehit olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı açıklamada 8 şehidin kimliğinin belirlendiğini söyledi. Saldırıda 55 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralıların 6'sının durumunun ağır, 12 yaralının da yoğun bakımda olduğunu söyledi. 
 

banner844
Yorumlar (12)
Doğrucu 5 yıl önce
Haçlı ve siyonistler ülkemizin bütünlüğünü bozmak için her türlü saldırıyorlar. Müslüman ülkeler yıllardır savaş altında. Biz birliğimizi bozmadıkça bizi yıkamazlar. Diğer Ortadoğu ülkeleri yıkılmış olabilir. Türkiye asla yıkılmayacak. Gün ülkene sahip çıkma günü. Siyaset zamanı değil zaman. Tek yürek olma zamanı. Şehitlerimize Allahtan rahmet dilerim. Yaralılara Allah acil şifa versin.
korkma 5 yıl önce
Gozumuzu tam bi yere dikiyoruz oteden beriden heryerden vuruyorlar ama bizi korkutamassiniz basiniz seytan size cehenneme kadar eslik edecek hainler ordusuna ya yiktiginiz yuvalar Allah bunlarin hesabini soracak sizin yeriniz cehennemin en alt tabakasi!!!!!!!
Can . D 5 yıl önce
TERÖRÜN FINANSÖRÜ AVRUPA AVRUPADA ALMANYADA TEKBI ARABA PATLATIYOLARMI HAYIR CÜNKÜ SILAHI PARAYI SIYASI DESDEGI AVRUPA VERIYI GAYELERI COK ACIK TÜRKIYEYI BÖLMEK DILIM DILIM VE TÜRKIYEYE DIZ CÖKDÜRMEK ALMANYADA SÖYLE 10 AYRI SEHIRDE PATLAMA OLSUN ALMANYA BAKIN OZAMAN TÜRKIYEDE BIRDEN PATLAMALAR KESILIR BURDA YAZIYORUM MADEM TÜRKIYENIN CANINI YAKIYONUZ AYNISINI TÜRKIYE YAPACAK DISE DIS GÖZE GÖZ AVRUPA DA PATLASIN OZAMAN HA DERLER TÜRKIYEDE COK PATLATDIK TÜRKIYE UYANDI BURDA PATLATIYO TÜRKIYEMIZDE BIR BOMBAMI PATLI YO AVRUPADA 5 PATLATACAN
Gzm 5 yıl önce
Yaralılardan bir tanesi duzceli askerlik yapıyormuş kayseride.çok kötü bir zamandayız Allahım yardım et bütün müslümanlara.
asker 5 yıl önce
Bu iSlerde bu iş var Allah büyük zalim zulmünden ısrarcı olursa Allah o zalime bir zalim musallat eder feleği şaşırır
cumayerli şıhh hazretleri 5 yıl önce
türkiye cumhuriyeti devletimizde görüyoruzki heryerde canlı bomba tehditi var..ama ısrarla neden askerler uluorta otobüslerle korumasız gönderiliyor biryerlere....terör örgütlerinin işini kolaylaştırmak isteyenler var olduğuna inanıyoum..özelliklede fetö terör örgütü buna yardımcı oluyor gibi...? amaç ülkede kaos yaratarak hükümeti güçsüz bırakmak...bir ototbüs ve içi asker dolu akıl alacak bir iş değil......?
Ümit Ergün 5 yıl önce
Cumaryerli Şıh! Çarşı izni böyle oluyor. Yıllardır da böyle..
Duzceli 5 yıl önce
Allah ıslah etsin gitti gencecik kardeslerimiz bunu yapanları rabbim 1 saat sonraya çıkarmasın
Hsjdncn 5 yıl önce
Daha kaç şehit daha verilmesi gerekiyor , anneler oğullarını bir Kürdistan davasında şehit olsun göndermiyor , ya da ülkedeki üç beş leş milletler bomba atıp şehit etsin diye göndermiyor, yazık gençliğe , koltukta oturup parti eleştirisi yapmak ile ülke otoritesi saglanmiyor ne yazıkki ,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın