banner851

banner614

KEMERLER KORUMA ALTINDA

Vali Adnan Yılmaz, Memur-Sen’e iadeyi ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında Düzce’nin turizm konusu konuşuldu. Başkan Orhan Kılıç, Konuralp Kemerkasım köyünde bulunan tarihi kemerlerin onarılması gerektiğini söylerken, Vali Yılmaz, bakanlıktan kemerlerin restore edilmesi için teknik yardım istediklerini belirtti.

banner619
Gündem 14.11.2012, 18:40
266
KEMERLER KORUMA ALTINDA

Vali Adnan Yılmaz, Memur- Sen’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasındaki sohbet sırasında, Memur-Sen Başkanı Orhan Kılıç, Düzce’nin turizm ile öne çıkamadığını, Kemerkasım köyündeki tarihi kemerin yıkılmak üzere olduğunu söyledi ve neden onarılmadığını sordu.

Kılıç, “ Biz Düzceliler olarak güzelliğinden yeşilliğinden övünüyoruz ama, turizm olarak öne bir türlü çıkaramadık ilimizi. Konuralp beldemizde tarihi eserlerimiz neden onarım kapsamına alınmıyor. İstanbul’a gittiğimde bakıyorum, Kültür Bakanlığı yıllık şu kadar eser onardık, restore ettik diyor ama Düzce’de yok. Kemerkasım köyü kemeriyle anılıyor herhalde birkaç yıl sonrada orası da yıkılır ve biz çok üzülürüz. Bir şeyler 

Yorumlar (0)