banner851

banner955

KEŞİR: ‘GEREKEN DERSİ 29 EKİM 1923’TE VERDİK’

10 ülkenin Ankara büyükelçilikleri ortak bir açıklama yayımlayarak, hakkında askeri ve siyasi casusluk ve 15 Temmuz Darbe Girişimi nedeniyle dava süreçleri devam eden iş insanı Osman Kavala'nın acilen serbest bırakılması çağrısı yaptı. Müdahale niteliği taşıyan açıklamaya tepkiler peş peşe gelirken AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir, “Biz gereken dersi 29 Ekim 1923’te verdik. Nokta.” ifadelerini kullandı.

Gündem 19.10.2021, 10:47 19.10.2021, 12:02
1542
KEŞİR: ‘GEREKEN DERSİ 29 EKİM 1923’TE VERDİK’

ABD, Almanya ve Fransa'nın da aralarında olduğu 10 ülkenin Ankara büyükelçilikleri ortak bir açıklama yayımlayarak, hakkında askeri ve siyasi casusluk ve 15 Temmuz Darbe Girişimi nedeniyle dava süreçleri devam eden iş insanı Osman Kavala'nın acilen serbest bırakılması çağrısı yaptı.

Kavala'nın tutukluluğunun dördüncü yılı nedeniyle yayımlanan ortak açıklamada, "Dava, Türkiye'de demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne gölge düşürmektedir" denildi. Ülkelerin Türkiye’nin iç işlerine müdahale niteliği taşıyan açıklamaları Türkiye’de tepki çekti.

‘Hadlerini aştılar’

Açıklamaya imza atan 10 ülkenin Ankara büyükelçileri Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da söz konusu açıklamaların ‘siyasetin yargıya müdahalesi’ talebin olduğunu belirterek, “Görevli bulundukları ülkenin bağımsızlığına sadakat göstermek zorunda olan ve ‘yargı bağımsızlığından’ söz eden bazı ülkelerin büyükelçileri hadlerini aşarak ‘siyasetin yargıya müdahelesini’ talep etmişlerdir. Türkiye’de yargı bağımsızdır ve Türkiye tam bağımsız bir ülkedir. Yargıya müdaheleyi arzu edenler, bu arzularını kendi ülkelerinde gerçekleştirmeye devam edebilirler.” sözleriyle tepki gösterdi.

‘Gereken dersi 29 Ekim 1923’te verdik’

10 ülkenin ortak bildirisine bir tepki de AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den geldi. Keşir, sosyal medyadan yaptığı tek cümlelik paylaşımında ABD’nin Ankara büyükelçiliğini de etiketledi. Cumhuriyetin kuruluş tarihine atıfta bulunarak bağımsızlık mücadelesini hatırlatan Keşir, “Biz gereken dersi 29 Ekim 1923’te verdik. Nokta.” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (13)
hanzade 1 yıl önce
hadi terörist demirtsşı anladık arkasındakiler de belli..Bu kavala ne kadar önemli bir kişymiş ya..Onlarca ülke çıksıın dyor..Kim bu adam dünya içi niye bu kadar önemli..Türkiye için neden önemsiz?Allah aşkına biri çıkıp söylesin ya
Düzceli.. 1 yıl önce
AYM Gezi için anayasal hak demedimi.. Her muhalifi hedef göstererk yargılamak, zamanın da feto aleyhine raporlara imza atan, fetonun ipliğini pazara çıkaranları yargılamak moda mı oldu..
Düzceli.. 1 yıl önce
Yalanı sahiplenenler.. Bolu dağında patates deposu teklif edilen yer, ikinci depremde çöken Ankara tarafından 500 metrelik kısım ki mantıklı.. Sonrasında sigortadan parası alınarak Elmalık köyü önünden bay pasla fay hattının dibinden girildi..
Düzceli 1 yıl önce
Seçim yaklaşıyor şimdiden muhalefetin geçeceği koltuklardan birer ikişer nasıl alırız diyip 15 Temmuz yerine 29 Ekim kullanılmaya başlanmış. Başarılı :))
Düzceli.. 1 yıl önce
İşinize gelince Cumhuriyetçi olan takiyeciler sizi.. Düzce'de park açılış gününü 29 ekimde açılış yazarken Cumhuriyeti unutup hilafet çi, oluyorlar..
Tatar ramazan 1 yıl önce
ABD li papaz içinde büyük konuşulmuştu.
Noooollldiiii. Nokta
fdgg 1 yıl önce
bravo bu hareket doları 3 liranın altına atar :)
el pençe 1 yıl önce
enazından sizinkiler gibi imfye koşmuyoruz.1 milyon dolar için lüxembug kapılarında aciz bekleyen hükümetlerden değiliz.bolu dağı tünelini delecek para bulamayıp patates deposu yapmak isteyenler gibi de değiliz çok şükür.
Mustafa 1 yıl önce
Ondan mı papazı teslim ettiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız