banner851

banner614

KİMSE DİKKATE ALMIYOR

Geçtiğimiz yıllarda 2 kardeşin ölümü ile gündeme gelen, 29 ekim günü ise 108 yaşındaki Veysel Sivrikaya’nın yaşamını yitirmesi nedeni ile tekrar gözlerin çevrildiği D-100 karayolu Hayri Sivrikaya Hastanesi önünde herhangi bir geçit olmaması tepkiye neden oluyor.

banner619
Gündem 02.11.2012, 17:04
312
KİMSE DİKKATE ALMIYOR

D-100 Karayolu Hayri Sivrikaya Hastanesi önünde alt ya da üst geçit bulunmaması yolu kullanan vatandaşlar için tehlike yaratıyor. Geçtiğimiz yıllarda iki kardeşin ölümüne, bu hafta başında ise Veysel Sivrikaya’nın hayatını kaybetmesine neden olan yolda vatandaşlar yaya geçidini kullanarak adeta kelle koltukta yoldan karşıya geçmek zorunda kalıyor.

Sık ölümlü kazaların yaşandığı yerde 2 evladını kaybeden acılı baba Ömer kaya, artık daha fazla can yanmaması için bu bölgeye alt veya üst geçit yapılmasını istedi.

Kaya,” Burada yaşanan kazalar, can kayıpları tamamen sürücü hatası. Yaya geçidini dikkate almıyorlar. Denetlenmesi lazım. Emniyet yetkililerinden Soğancı’da radar kontrolü yapacaklarına burada yapmalarını istiyorum. Benim ocağım söndü kimsenin canı yanmasın.” Dedi.

Bölgede ışık ve uyarıcı levha olmadığını ifade eden Kaya, hastaneye girecek olan ambulansların Soğancı’dan dönmek zorunda kaldığını söylerken,insanların hayatının söz konusu olduğunu belirtti.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)