banner851

banner614

KOMŞUYA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ!

'Fırat Kalkanı Harekatı'nda terör örgütü DAEŞ ile çıkan çatışmalarda Piyade Uzman Çavuş Kader Acar şehit oldu. Zonguldak’ın Ereğli ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Şehit Uzman Çavuş, Fırat Kalkanı operasyonunun 18’inci şehidi olarak kayıtlara geçti.

banner619
Gündem 26.11.2016, 12:15
8082
KOMŞUYA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ!
Fırat Kalkanı operasyonunda gece saatlerinde saldırısı sonrası Zonguldaklı Piyade Uzman Çavuş Kader Acar şehit düştü. 3 asker de yaralandı.
TSK'nın Suriye'de başlattığı Fırat Kalkan operasyonunda gece saatlerinde askerlere yönelik saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 25 yaşındaki Zonguldaklı Piyade Uzman Çavuş Kader Acar şehit düştü. 3 asker de yaralandı.

Acı haber Şehidin ablasına verildi…
Kdz. Bölge Komutanlığı Merkez Komutanı Albay Bülent Oral, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğul ve Kdz. İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Tufan gece saatlerinde şehidin ablasına acı haberi verdi. Şehidin annesi ve babası Şadiye ve Nimet Acar'ın bir süre önce vefat ettiği öğrenildi.
Acı haberle yıkılan abla Yasemin Kiremitçi'nin evine Türk Bayrağı asıldı. Gaziantep'te yapılacak olan törenin ardından Zonguldak'a gönderilecek olan şehidin naaşı için ikindi namazının ardından Kdz. Ereğli Bozhane Camii'nde cenaze namazı kılınacak. Şehidin cenazesi ise ailesinin isteği üzerine Cemaller köyünde defnedilecek.‘Fırat Kalkanı’nın ilk şehidini Düzce verdi…
Fırat Kalkanı Harekatı’nın ilk şehidini Düzce vermişti. Operasyonun başladığı ilk günlerde Suriye'nin Cerablus kentinde 2 tanka yönelik roketli saldırıda Akçakocalı Uzman Çavuş Ercan Çelik şehit düşmüştü.
Yorumlar (3)
BULENT ARSLAN 5 yıl önce
ALLAH RAHMET ETSIN AILESINE VE YAKINLARINA ALLAH SABIR VERSIN
Cengiz cümet 5 yıl önce
Allah rahmet eylesin şeyitimize
zeynep 5 yıl önce
Allah herkese bu mertebeyi nasip etmez ne guzelbi sey sehit olmak tekrar dunyaya gelsem yine sehit olsam derler sehitler birtek onlar tekrar dunyaya gelmeyi isterler oldukten sonra