banner851

banner614

Konuralp Müzesi gizemini koruyor.

18- 24 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Müzeler Haftası'nda, Düzce'nin tek müzesinin bulunduğu Konuralp'in tarihi işlenecek.

banner619
Gündem 17.05.2009, 19:50
149
Konuralp Müzesi gizemini koruyor.

Müzeler Haftası yarın kutlanmaya başlayacak ama bu hafta içinde yine Düzce'nin tek müzesi olan Konuralp Müzesi'nin yaşadığı sorunlar akıllara gelecek. Müzeler Haftası Düzce'de de çeşitli etkinliklerle kutlanacakken, Müzeler Haftası ilk gün etkinlikleri yarın saat 14:00'da Konuralp Müzesi'nde başlayacak.

Hafta dolayısı ile, Konuralp Müzesi Konferans Salonu'nda bir program düzenlenecek. Programda protokol konuşmalarının ardından, “Konuralp ve Çevresi Tarihi” konulu slayt gösterisi sunulacak. Müzeler Haftası program ve etkinlikleri Perşembe ve Cuma günü düzenlenecek olan konferanslarla da devam edecek.

Müzeler Haftası'nda ele alınması gereken en önemli konu ise Konuralp Müzesi olarak göze çarpıyor. Düzce'nin tek müzesi olarak bilinen müzenin şu an ne durumda olduğu bilinmiyor ve müze, ilgisizlikten dolayı unutuluyor. Müzenin tanıtımının yapılmaması ve Müze Müdürlüğü'nün Bolu'ya bağlı olması ise Müzeler Haftası'na girilecek şu günlerde yaşanılan sorunlar arasında yerini alıyor.

banner844
Yorumlar (0)