banner614

KÖŞK RÜZGARI

banner619

Partiler, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ne odaklandı. CHP ve MHP'nin çatı aday olarak açıkladığı Ekmelleddin İhsanoğlu'na iktidar cephesinden destek verenler de var eleştirenler de... Milletvekili Osman Çakır ve İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, İhsanoğlu üzerinden CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu sert dille eleştirirken, eski Bakan Yaşar Yakış ise “En isabetli aday” diyerek aksi bir tutum sergiledi.

banner846
Gündem 22.06.2014, 15:31
227
KÖŞK RÜZGARI
banner844

 

Türkiye yeni bir seçime hazırlanıyor. 10 Ağustos Pazar günü ise cumhurbaşkanlığının ilk turu için sandık başına gidilecek. Yaklaşan seçimlerle birlikte partiler de çalışmalar için kolları sıvadı. İlk aday açıklaması ise muhalefet kanadından geldi. CHP'nin önerisine MHP'nin onay vermesi ile İslam Konferansı Örgütü Eski Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu çatı aday olarak açıklandı. Ancak İhsanoğlu ismi hem muhalefet hem de iktidar cephesinde büyük şok etkisi yarattı. Cumhurbaşkanı adayında MHP, parti içi mutabakatı sağlarken, CHP'den ise çatlak sesleri yükseldi. Bazı vekiller adaydan duyduklar rahatsızlığı sosyal paylaşım siteleri üzerinden dillendirdi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tüm eleştiri ve tepkilere karşılık adaylarına duyduğu güveni konuşmalarına yansıttı.

 

AK Parti kanadı için de sürpriz oldu

 

İhsanoğlu ismi AK Parti kanadı için de sürpriz oldu. Başbakan Erdoğan'ın adaylığının gündemde olduğu iktidarda Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan çok CHP hedef tahtasına konuldu. Ulusalda olduğu gibi yerelde de siyasilerin gündemini çatı aday ve seçim oluşturuyor. AK Parti Haziran Ayı Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Düzce Milletvekili Osman Çakır ve İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu da partililere “Çalmadık kapı bırakmayacağız” diyerek yoğun bir seçim programına başlayacaklarını ve aralıksız çalışılması gerektiğini söyledi. İki isim daha sonra sözü CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na getirerek eleştirilerini sıraladı. Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayını, partisinin tüm kademeleri ile paylaşmamasını diline dolayan Kaşıkoğlu, CHP'yi a

Yorumlar (0)
19°
az bulutlu