banner851

banner614

KUTLAMA MESAJLARI YAYIMLANDI

banner619

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100.Yılı münasebetiyle Düzce protokolü kutlama mesajı yayımladı.

banner846
Gündem 23.04.2020, 09:15 23.04.2020, 11:54
419
KUTLAMA MESAJLARI YAYIMLANDI
banner844

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100.Yılı münasebetiyle  Düzce protokolü kutlama mesajı yayımladı.

Düzce Valisi  Dr. Zülkif Dağlı’nın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı:

“Değerli Düzceliler,
Sevgili Çocuklar,
Milletin ortak iradesinin eseri olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gururla kutluyoruz.
Ülkemizin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağanı olarak kutlanmaktadır.
23 Nisan 1920’de, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir. Aziz milletimiz bu anlayışla, millet iradesinin rehberliğinde çağdaş medeniyetlerin üzerine çıkma hedefiyle başlattığı yürüyüşüne devam etmektedir. Bizlere düşen görev, azim ve kararlılıkla, birlik ve beraberlik içerisinde bu kutlu yürüyüşü devam ettirmek, ülkemizi bugün geldiği noktadan daha ileriye taşımaktır.
Bu önemli günün çocuklarımıza ve gençlerimize armağan edilmesi, onlara duyduğumuz güvenin ve umudun bir göstergesidir. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine, çocuklarımız ve gençlerimiz ile yükseleceğine, onların dinamizmi, parlak hedefleri, duru zihinleriyle Cumhuriyetimizin hür ve bağımsız bir şekilde sonsuza kadar varlığını sürdüreceğine canı gönülden inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın, 100. yıl dönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik eder, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı:

Milli Mücadelemizin sembolü olan TBMM'nin kuruluşunun 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı:

Milli iradenin tecelligahı olan TBMM’nin 100. Yılını ve Atatürk’ün ‘geleceğin teminatı çocuklarımıza’ armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum. Daha nice 100 yıllara temennisiyle, bu büyük bayramın sahibi çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.”

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı:

“Milletimizin bağımsızlığına, vatanına ve geleceğine göz diken düşmanların karşısında daha güçlü durabilmek için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda yol haritasını belirlediği “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”  sözüne istinaden, Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmuştur.

Bu kahraman milletin egemenliğine bir daha zarar gelmemesi için Meclisimizin açıldığı 23 Nisan gününü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Ülkemizin ve ulusumuzun geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmesini isteyen Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaptığı bu davranışla çocukların ne kadar önemli olduğunu göstermiştir.

Düzce Üniversitesi olarak, TBMM’nin açılışının 100. yılında, geleceğin milli iradesini oluşturacak çocuklarımızın vatan ve millet şuuruyla yetiştirilmesinin önemli olduğunu vurguluyor; tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.”

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı:

" Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi yolunda adım atmasının ve Ulu Önder Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasının 100. yılını biraz buruk ama gururla kutluyoruz" dedi.

 
İyi Parti il başkanı Yunus Özay Er, "Bu yıl  Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi yolunda adım atmasının ve Ulu Önder Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasının 100. yılı. Bu yıl çok özel bir yıl.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Meclis’imizin kuruluş yıldönümünü, salgın nedeniyle hak ettiği şekilde açık alanlarda, omuz omuza kutlayamadığımız için buruğuz" dedi. 

  23 Nisan'ın, Türk milletinin kendi geleceğini yine kendisinin belirleyeceği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı tarihin dönüm noktalarından biri olduğunu söyleyen Er, " Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), kurulduğu ilk günden itibaren aldığı tarihi kararlarla ulus egemenliğine dayanan cumhuriyet yönetiminin oluşturulması, çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarının başarıya ulaşmasında hayati bir rol oynadı" dedi. 

Er, "Gücünü milletine duyduğu güvenden alan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu özel günü çocuklara armağan etmesi, onlara duyduğu sevgi ve güvenin de sarsılmaz bir ifadesidir. En değerli varlığımız olan çocuklarımız, ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırma yolundaki en büyük güvencemizdir" dedi.

Er, " Bu yıl evde karantinada kalmamız nedeniyle bir araya gelemesek de bu bayramı yüreklerimizde coşkuyla ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuranlara minnet duygularıyla kutluyoruz" dedi.

   Er, "Gazi Mustafa Kemal'in çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor; bu vesileyle dünyanın hemen her yerinde savaş, açlık, hastalık ve haksızlıklara maruz kalan tüm çocukların huzur ve barış içinde geleceğe umutla bakarak yaşamalarını diliyorum" dedi.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı:

 “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli ve manevi mirasına sahip çıkacağız. 23 Nisan, milletin kararı üzerinde başka bir güç olmadığının en güzel ifadesidir” dedi.

Şahin mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı, milletimizin sadece kurtuluş mücadelesinde değil, o mücadelenin hemen ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, çağdaş uygarlık yolculuğunun da en önemli kilometre taşlarından birisi olmuştur. İstiklal savaşının başlangıcından Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yoldaki en önemli dönüm noktası, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılarak milli iradenin tecelli ettiği, 23 Nisan 1920 tarihidir. “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir diyerek” milli egemenliğinin tezahürü olan Türkiye Büyük Millet Meclisini 100 yıl önce bugün kurmuş, bu onurlu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adıyla dünya çocuklarına armağan ederek, dünyada benzeri olmayacak bir biçimde taçlandırmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan ederek, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza bu kutlu bayramı armağan etmiştir. Milletimizin aydınlık ufuklara yolculuğunu tanımlayan bu onurlu günde, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatana hizmet etmiş ecdadımızı en derin saygılarımla anıyor, yüce Türk Milleti’nin geleceği olan çocuklarımız ile tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum”

Yorumlar (0)
18°
açık