banner851

banner955

KÜTÜPHANE HAYALİ GERÇEK OLDU

Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri köy ilkokulunun kütüphane hayalini gerçekleştirmeye ortak oldu.

Gündem 14.05.2017, 10:04 14.05.2017, 15:28
1394

Eski Mengencik Köyü İlkokulu’ndan bir öğrenci velisinin yaptığı destek çağrısına kulak veren TRT’de yayınlanan “Komşum Benim” adlı programın kütüphane açma projesine, Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri de gönüllü destek sağladı.

Ertelenmiş ihtiyaçları ve hayalleri gerçekleştirmek üzere; elden ele, gönülden gönüle büyüyen bir iyilik hareketine ortak olma düşüncesiyle Pazar günleri TRT-1’de yayınlanan “Komşum Benim” programı, bu hafta Düzce Eski Mengencik Köyü İlkokulu’nun kütüphane ihtiyacını giderdi.

Kitaplar, açılan kütüphaneye bağışlandı

Düzce Üniversitesi; İşletme Topluluğu ve Genç MÜSİAD Topluluğu üyeleri ile birlikte Gölyaka Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve akademisyenleri de gönüllü olarak kütüphane yapımına ve kitaplık oluşturulmasına destek sağladı. Öğrenci toplulukları tarafından yerleşkeler içerisinde yapılan çağrılarla toplanan kitaplar, açılan kütüphaneye bağışlandı.

Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak’ın koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalara, Yrd. Doç. Dr. Ömer Sivrikaya, Yrd. Doç. Dr. Haydar Göksu ve Öğr. Gör. Nurgül Soydaş da katkı sağladı. Geçen hafta içerisinde tamamlanan, il ve ilçe protokolü, veliler, öğrenciler ve köy sakinlerinin katılımı ile açılışı yapılan kütüphaneyle ilgili program, 14 Mayıs 2017 Pazar günü (bugün) 16.30’da TRT-1’de yayınlanacak.

banner844
Yorumlar (1)
Said Kılıc 6 yıl önce
Emeği geçen, mücadele eden herkesten Allah razı olsun..