banner851

banner955

LİSTEDE DÜZCE’DEN BİR İSİM VAR!

3 ay içinde Türkiye'ye gelmezse vatandaşlıktan çıkarılacak olan ve aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le HDP'li vekiller Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer'in de bulunduğu 130 kişilik isim listesinde Düzce doğumlu Asım Nane de yer aldı.

Gündem 05.06.2017, 11:08 06.06.2017, 12:49
12530

Haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le HDP'li vekiller Faysal Sarıyıldız ve TUĞBA Hezer'in de bulunduğu 130 kişi, 3 ay içinde Türkiye'ye gelmezse vatandaşlıktan çıkarılacak.

Resmi gazetede yer alan açıklamada 130 kişinin isimleri tek tek açıklandı. Listede 1973 Düzce doğumlu Asım Nane de yer aldı. Babasının adı Hasan ve annesinin Nefise olan Nane’nin kararın Resmi Gazete'de yayınlandığı tarihten itibaren 3 ay içinde Türkiye'ye dönerek ilgili mercilere müracaat etmediği taktirde Kanun hükümlerine göre Türk vatandaşlığından çıkarılacağı ilan edildi.

Resmi gazetede yer alan açıklamada şöyle denildi:
26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 302'nci, 309'uncu, 310'uncu, 311'inci, 312'nci, 313'üncü, 314'üncü ve 315'inci maddelerinde yazılı suçlar nedeniyle haklarında Cumhuriyet Savcılıkları/ Mahkemeler tarafından soruşturma ve kovuşturma yürütülen ve yabancı ülkede bulunmaları nedeniyle kendilerine ulaşılamayan aşağıdaki kimlik bilgileri yer alan kişilerin, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 29'uncu maddesinin 2'nci fıkrası gereğince bu ilanın Resmi Gazete'de yayınlandığı tarihten itibaren 3 ay içinde Türkiye'ye dönerek ilgili mercilere müracaat etmedikleri taktirde anılan Kanun hükümlerine göre Türk vatandaşlıklarının kaybettirileceği ilanen tebliğ olunur.banner844
Yorumlar (6)
Düzceli... 6 yıl önce
Evet iade talepleri ne kadar sahteydi anlayın...Gerçekler ortaya çıkmasın, iade etmesinler diye bulunabilecek en güzel çözüm...Darbenin siyasi ayağı araştırılsın deniyor mecliste şu CeeeHaaa Peee liler reddediyor ya....darbe devam ediyor..
gezgin 6 yıl önce
Hayatımda gördüğüm en saçma karar , vatandaşın olmayan birini nasıl yargılarsın ya da nasıl iadesini isteyebilirsin bi açıklasanıza
MIGHTY 6 yıl önce
Adam ülkeyi ele geçirmiş ve buna verilen ceza vatandaşlıktan çıkarma?Hani biz güçlü ülkeydik?Dostlarımız,bizi kiskananlar,bizden korkanlar neden bu adami teslim etmiyor?Vatandaşlıktan çıkarınca ihanetin bedeli odeniyor mu ?
yorumsuz.. 6 yıl önce
Olacagi su. Ben seni vatandqsliktan cikardim artik yargilayamam. Afam sonra elini kolunu sallaya sallaya gelip gezip gidecek. :) beter ol turkiyem. Durmak yok yola devam..
muharrem 6 yıl önce
arkadaş BETER OL TÜRKİYEM NE DEMEK . terk et bu ülkeyi o zaman.
Holygan 6 yıl önce
gec kalinmis ama dogru bir karar. Mal varliklarinida 15 Temmuz sehitleri yakinlarina (ihtiyac sahiblerine) dagitilmasi uygun oldugunu düsünüyorum.