banner851

banner614

MADALYONUN ÖBÜR YÜZÜ

banner619

Bugün Anneler Günü olması nedeniyle annelerin kıymeti bir kez daha ortaya çıkarken bir de madalyonun öbür yüzü akıllara geliyor. Her gün ülkede binlerce anne, şiddete maruz kalıyor, tecavüz ediliyor.

banner846
Gündem 13.05.2018, 15:51 13.05.2018, 17:11
3241
banner844

Annelerin kıymetinin hatırlandığı ve değerlerinin bir kez daha anlaşıldığı Anneler Günü bugün kutlanıyor. Annelere değişik hediyeler alınıyor, elleri öpülüyor. Bu anlamlı günde el üstünde tutulması gereken annelere yapılan olumsuzluklar da akıllara geliyor.

Ülkede özelikle son yıllarda annelere şiddet uygulanıyor, anneler işkenceye bile maruz bırakılıyor. Yaşanan tecavüz olayları ise olumsuzlukları bir kez daha gözler önüne seriyor. Her gün evlatları ve aileleri için canlarını siper eden, canını dişine katan annelerin bu tarz davranışlara da maruz kalması dikkatlerden kaçmıyor.

Her çocuğun mutlu bir şekilde kutladığı, annelerin bir gün dahi olsa mutlu olduğu “Anneler Günü”nde madalyonun öbür yüzü de hafızalardaki yerini alıyor. Bu tarz olumsuzlukların gün geçtikçe artmaya devam etmesi ise durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya koyuyor.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (0)
19°
açık