banner851

banner614

Maddi Değil Manevi Desteğe İhtiyaç Var

banner619

Fatih Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl inşaatına başlanan Şükran Öney Sevgi Evleri'nde çalışmalar tamamlandı ve hizmete açıldı. Villa tipi yapılan evlerde yaklaşık 50 çocuk kalacak.

banner846
Gündem 20.01.2011, 14:18
208
Maddi Değil Manevi Desteğe İhtiyaç Var
banner844

Fatih Mahallesi'nde hayırsever Şükran Öney'in bağışladığı araziye Sosyal Hizmetler tarafından yapımına başlanan sevgi evlerinin inşaatı tamamlandı. 5 ayrı blok, bir kordinasyon binası spor alanları ve oyun parklarıyla birlikte çevre düzenlemesi ve yarım kalan işlerde tamamlandı. Şuanda 12 çocuğun kaldığı Şükran Öney Sevgi Evleri, toplamda 50 civarında çocuğa hizmet verecek. 15 kadrolu elemanın yanı sıra 22 bakım elemanı, 10 hizmetli ve 3 güvenlik olmak üzere toplamda 50 kişilik personel kadrosuyla hizmet verecek olan Sevgi Evleri'nin tek eksiği asfaltlanmayı bekleyen yolu. Sevgi Evleri'nin 50 kişilik personel kadrosunun içerisinde Öğretmen, Psikolog, Hemşire ve sosyal çalışma elemanın da bulunuyor. 5 konuttan birinde 0-6 yaş grubu korumaya muhtaç 12 çocuk, 2 konutta 7-12 yaş 20 çocuk ve diğer iki konutta ise 13-18 yaş arası 20 kız çocuğu kalacak.

24838

Diğer yandan, Hamidiye Mahalesi'nde bulunan Yetiştirme Yurdu yıkılacak ve oraya da sevgi evlerinden yapılacak. Çalışmalar sırasında Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklar ise Çocuk Yuvası'nda kalacak. İkinci sevgi evlerinin tamamlanmasının ardından Fatih Mahallesi'ndeki evlerde kız çocukları Hamidiye Mahallesi'ndeki evlerde ise erkek çocukları kalacak. Hayırsever Şükran Öneyi'in bağışladığı Fatih Mahallesi'ndeki araziye yapılan Sevig Evleri'nin inşaat maaliyeti yaklaşık 2 milyon TL. Bugün Sevgi Evleri müdürü Habip Aydın ile birlikte çocukların kalacağı yerlerin kapılarını Öncü TV'ye açan İl Sosyal Hizmetler Müdürü Osman Çakır, devletin maddi konuda tam destek sağladığını belirterek vatandaşlardan sadece çocuklar için biraz daha duyarlı ve anlayışlı olmalarını isteyerek manevi konuda desteklerini esirgememelerini istedi.

24837

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)