banner851

banner614

MAĞDURİYET GEÇ DE OLSA GİDERİLDİ

banner619

Şartlı bağış yapan arsa sahiplerinin açtığı dava sonucu özel işletmeden tekrar belediye sorumluluğuna geçen katlı otopark 1 ayı aşkın süre kapalı kaldıktan sonra gelen tepkiler üzerine sonunda tekrar hizmete açıldı. 10 yılda ilk kez bu kadar uzun süre kapalı kalan katlı otoparkın hizmet dışı kaldığı dönemi fırsata çeviren açık otoparkçıların çoğu, park ücretini 5 TL’den 10 TL’ye yükseltmişti. Bu duruma geçtiğimiz cuma günü yaptığı yayında tepki gösteren Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın halkın sesi olmasından saatler sonra otopark tekrar kapılarını açtı.

banner846
Gündem 18.07.2021, 11:00 19.07.2021, 18:12
946
banner844

Düzce Belediyesi, bir süredir kapalı olan Şerefiye Mahallesi’nde bulunan Hacı Bayramzade Katlı Otopark’ı yeniden hizmete aldı. Katlı otoparkın açılması ile şehir merkezindeki otopark fırsatçılığı sorunu bir nebze de olsun hafiflemiş oldu.

KATLI KAPANINCA FIRSATÇILAR YÜZDE YÜZ ZAM YAPTI

Bilindiği gibi belediyenin sorumluluğunda iken olduğu gibi özel işletmedeyken de çıkışta 5 TL ücret alınan katlı otopark, arsa sahiplerinin açtığı dava sonucunda müstecirden alınmıştı. Haziran ayının ilk haftasından bu yana katlı otoparkın kapalı olmasını fırsata çevirmeye kalkan uyanık otoparkçılar, 5 TL olan ücretlerini 7 ila 10 TL arasında değişen rakamlarla yükseltmişti. Bu durum araç sahiplerinin büyük tepkisine neden olurken, pahalılık yüzünden araçlarını otoparklara değil kaldırım ve yol kenarlarına bırakan sürücüler yüzünden trafik sorunu da katlanmıştı.

ÜNSAL OTOPARK SORUNUNU ENİNE BOYUNA ELE ALDI

Düzce’de giderek içinden çıkılmaz bir hal alan otopark sorununu geçtiğimiz cuma günü Öncü TV ve Öncü Radyo ortak yayınında yaptığı Yorumlu-yorum programında gündeme taşıyan Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, belediyenin 1 ayı aşkın süredir katlı otoparkı neden tekrar hizmete açmadığını sorgulamıştı. Ünsal, halk büyük mağduriyet yaşarken, belediye yetkililerinin neyi beklediğini irdeleyerek, vatandaşın daha fazla mağdur olmaması için sorumluları göreve davet etmişti.

SAATLER SONRA BELEDİYEDEN ‘KATLI OTOPARK AÇILDI’ AÇIKLAMASI

Büyük destek alan bu yayından saatler sonra belediyeden beklenen açıklama geldi. Katlı otoparkın yeniden açıldığı şöyle duyuruldu:

“Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin merkezinde bulunan Hacı Bayramzade Katlı Otopark’ının bir süredir kapalı olmasından dolayı Düzcelilerin daha fazla mağdur olmasına kayıtsız kalmadı. Düzce’nin ana arterlerinin otopark sıkıntısını çözmesi için açılan ancak bir süredir yaşanan süreçten dolayı kapalı kalan Katlı Otopark yeniden açıldı.

Kurban Bayramı öncesinde artan araç sayısını da göz önünde bulunduran Düzce Belediyesi, otoparkın temizliğini ve eksiklerini kısa sürede giderdi.  Düzce Belediyesi olarak işletecek olan  Katlı Otopark’ın ücreti 5 TL olarak belirlendi. Başkan Özlü’nün devreye girmesi ile Düzceli sürücülerin otopark sorunu da hafifledi.”

Yorumlar (5)
Halil 5 gün önce
Sadullah Bey’e haberi için teşekkür ediyorum. Düzce ilinin doğrudan halka ulaşan belkide tek hizmeti bu otopark.
ozcan alkaya 5 gün önce
tebrikler oncu tv halkin sesi dertLrin dewasi oldugunz icin tarafsiz herKesin yaninda oldugunuz icin allah razi olsun hak yolunda ck gzl isler yapiyonz.
cash81 5 gün önce
sadullah bey kalıcı konutlar 12.bölgedeki simdiki adı seyir teras ola yer eskiden burdaki sakinlerin spor yaptığı halka acık parktı kime nasıl verildi özelleşti lütfen araştırın halka kapandı paralı bir yer oldu
Düzce li 5 gün önce
Allah razı olsun
MLH 5 gün önce
Sadullah Ünsal denen zat her haberde kendini metetmeyi bırak artık. Habercisin işini yapıyosun her haberde şov yapma.