banner851

banner614

MECLİSTE ‘KADRO DEĞİŞİKLİĞİ’ TARTIŞMASI

Düzce Belediyesi Şubat Ayı ilk birleşimine, belediyenin müdür kadrolarında yapılan değişiklik damga vurdu. MHP’li Belediye Meclis üyesi Eyüp Topçu’nun değişen kadroların hızına yetişemediğini belirterek, “Şu an siz bu müdürleri önceki belediye başkanından olan müdürler olduğu için mi değiştiriyorsunuz?” sorusu üzerine Başkan Ay, “Konuya nereden baktığınıza bağlı. Bizim çalışan arkadaşlarımızla sorunumuz yok. Değişiklikte fayda var” yanıtını verdi.

banner619
Gündem 05.02.2018, 21:29 07.02.2018, 14:11
3107

Düzce Belediye Meclisi Şubat Ayı İlk Birleşimi bu akşam Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay başkanlığında gerçekleşti. Mecliste 20’si imar olmak üzere 32 konu görüşüldü.
Meclisin ilk gündem maddesi, Düzce Belediyesi müdür kadrolarına yapılan atamalarla ilgili bilgilendirme oldu. Buna göre, “Yasemin Uğurlu Çelik İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğü’ne vekaleten, Samim Yavuz Yazı İşleri Müdürlüğü’ne asaleten, Beytullah Yılmaz Özel Kalem Müdürlüğü’ne asaleten, Numan Şili Park Bahçeler Müdürlüğü’ne vekaleten, Ferit Tigin Fen İşleri Müdürlüğü’ne vekaleten atandı.

Ay ve Topçu arasındaki kadro çıkmazı
Kadrolarda yapılan değişikliklerin aktarılması üzerine söz isteyen MHP’li Belediye Meclis üyesi Eyüp Topçu Başkan Ay’dan şu talepte bulundu:

“Müdürlerin atamaları ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Ben takip edemiyorum artık. O kadar çok müdür değişiyor ki. Bununla ilgili detaylı olmasa da nereden gereksinim duydunuz da atamalar yapıldı. Bunun için bilgi istiyorum.”

Başkan Ay ise Topçu’nun bu talebine, “Göreve geldiğimiz günden itibaren değişiklik yapmadık. Arkadaşların çalışmalarına bakıp performanslarına göre değişiklik yapıyoruz. Biz bu değişiklikleri göreve geldiğimiz ilk gün yapabilirdik ama benim ve arkadaşlarımın yöntemi böyle. Çalışma performanslarına bakıp bunu da zamana yayarak ona göre değişiklik yapıyoruz. İlerleyen zamanlarda değişiklikler yine yapabiliriz” yanıtını verdi.

Keleş’in kadrolarını mı değiştiriyor?
Topçu’nun, “Şu an siz bu müdürleri önceki belediye başkanından olan müdürler olduğu için mi değiştiriyorsunuz? Ben sizin önceki belediye başkanının kadrosu ile çalışmak istemediğinizi algıladım” ifadesi üzerine Başkan Ay şöyle konuştu:

“Konuya nereden baktığınıza bağlı. Bizim çalışan arkadaşlarımızla sorunumuz yok. Bizim de bir çalışma grafiğimiz var. Sonuçta değişiklikte fayda vardır. İnsan canlanır. Değişikliklerimizi daha faydalı nasıl olabileceği yönünde yapıyoruz. Müdürlük görevi alamayan arkadaşları da ayrıca değerlendireceğiz. Müdürlük vasfı olup müdürlük yapmayan arkadaşlarımızı da ayrıca belediye bünyesinde onlardan da hizmet alacağız.”

Evlilik öncesi eğitim verilecek
Düzce Belediyesi bünyesinde kurulacak “Evlilik Öncesi Aile Danışma Birimine” norm kadro uygulamaları kapsamında bir sekreter ile bir psikolog alınması talebi bütçe komisyonunda görüşülmek üzere havale edildi. Birimde, evlilik talebinde bulunan bireyler belediye tarafından eğitimden geçirilecek.

Norm kadro gerginliği
Ayrıca norm kadro kapsamında, temiz su arıtma tesisinin biyolog ihtiyacının bulunması ile meclis gündemine gelmesi mecliste ayrışmazlığa neden oldu. Biyolog alınmasına karşı çıkan MHP Grubu, daha önce “Bankamatik memur” konusunda yaşandığı gibi kadrosunun Düzce Belediyesi’nde görünüp başka bir yerde çalışması durumu tedirginliğe yol açtı.

13 gündem maddesinden oluşan ancak 32 konunun görüşüldüğü meclis toplantısında tüm maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (20)
Yazık Düzce^ye 4 yıl önce
Her seçimde başkan adayının kim olduğuna bakmadan AKP ye oy veren ben dahil herkese yazıklar olsun .. Bu bizim beceriksizliğimizin göstergesidir.. Düzce halkı adam gibi bilinçli seçimler yapmaz, kahvede, çay ocağında, orda , burda siyaset yaparsa olacağı bu.. artık uyanın bre kuru kalabalık...
Dogrusöz 4 yıl önce
Sayın başkan sadece idare ediyor ne yazık ki.Ama koltuk fısıldar sensin başkan diye içten içe vazgeçilmez olur o koltuk.o koltuk emanet şuan.Halkın seçecek olduğu başkana sıkıntı olmaması gerek bırakılacak olan koltugun.
Can 4 yıl önce
Başkanım şu imara da bir el atsanız.ruhsatlarımız 2ayda çıkmıyor.herkes kral olmuş başkanım.sanki bedava çalışıyorlar.kimse yaptığı işten memnun değil...
MUSTAFA PEKDEMİR 4 yıl önce
Dursun Ay kimsenin gazıyla çalışmaz. Kendisinin özgü halleri vardır. buda hiç kimseye benzemez. Ben yıllarca beraber çalıştım. Kendi doğruları neyse onu yapar. İl yönetimi ve diğer kurumlar ile Çalışma hiyerarşisi içinde olur.
Kemal SUBAŞI 4 yıl önce
yorumlara bakıyorum sızlanmalar, yakınmalar..sanki oraya onları siz seçip oturturmadınız,yetki vermediniz :) ne ekersen onu biçersiniz.layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz saygılar..
Kadir 4 yıl önce
Şirket müdürünüz Kenan beyi korumak adına bütün memurlarınızı karşınıza aldınız,küstürdünüz unutmayın sizde memurlarınız da Düzce'nin evladısınız.Başkan Şirket müdürünüzün ve Yeğeninizin güdümünden bir an önce çıkmalısınız,yoksa gerçekten emanetçi başkan olacaksınız.
Dzc 81 4 yıl önce
Ulaştırma mud.lügündekilerde degişsin önüne geleni şöför alıyorlar kim olduguna adli siciline işledigi suclara bakmadan alım oluyor
Bir Bilen 4 yıl önce
4- Birde il başkanının emri ve bilgisi olmadan asla hareket etmez. Onun diyet borcu var. O koltuğa nasıl geldi kimler getirdi biliyor musunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın