banner851

banner614

MERAK EDİLENLER BU HABERDE

banner619

Düzce’de koronavirüs salgınında sayı giderek artıyor. 5 Nisan’da 41 olan virüs bulaşan kişi sayısı 2 günde 46’ye yükseldi. Diğer taraftan Düzce’de her gün ortalama 60 koronavirüs testi yapıldığı öğrenildi.

banner846
Gündem 07.04.2020, 14:01
20692
MERAK EDİLENLER BU HABERDE
banner844

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs artık tehlikeli bir salgın olarak Türkiye’yi de tehdit ediyor. 11 Mart’ta ilk vakanın görülmesinden bu yana 81 ilde alınan üst düzey tedbirlerle yayılımın önüne geçilmesi hedeflenirken, bu noktada vatandaşlara büyük görevler düşüyor. 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağının ardından 1 Ocak 2000’den sonra doğanlara da dışarı çıkma sınırlaması getirildi. Kurallara yeterince uyulmaması yüzünden alınan bu zorunlu yeni kararlara yenilerinin eklenmemesi için en az iki hafta daha evde kalınması yönünde uyarılar gelmeye devam ederken, her gün vaka sayıları da yükseliyor.

Türkiye’de son durum

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 6 Nisan Pazartesi günü yapılan testleri ve çıkan sonuçları sosyal medya hesabından açıkladı. Buna göre; yapılan 21 bin 400 testte vaka sayısı 3 bin 148 olarak belirlendi. 75 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken 284 kişi de sağlığına kavuştu ve taburcu edildi. Bu verilerle birlikte bin 326 kişi ülkemizde koronavirüsü yenerek sağlığına kavuştu. 649 vatandaş ise hayatını kaybetti. Türkiye’deki toplam vaka sayısı 30 bin 217 olurken test sayısı ise 202 845 olarak açıklandı.

Düzce’de vaka sayısı 46’ye yükseldi

Düzce’de ise 7 Nisan Salı günü itibariyle vaka sayısı 46 olarak kayıtlara geçti. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Akçakoca Devlet Hastanesi’nden her gün ortalama 60 numune üniversite hastanesi laboratuvarına ulaşırken, 5 Nisan’da 41 olan Düzce’deki vaka sayısı 2 günde 5 kişi artarak46’ya yükseldi.

Mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın!

Salgının daha geniş kitlelere yayılmaması için evde izolasyonun çok önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, büyük-küçük demeden bu hastalık karşısında herkesin risk altında olabileceğine dikkat çekerken, zorunlu haller dışında sokağa çıkılmaması uyarısını sık sık yineliyor. Dışarı çıkıldığında ise koruyucu maske ve eldivenin mutlaka takılması gerektiği vurgulanıyor.

Yorumlar (8)
Muhammet 1 yıl önce
Düzce'den demekki altmış kişi ya müracaat etmiş yada şüpeli görülmüştür.Hastalık belirtisi gösterip hastaneye müracaat edene test yapılıyor.Bilip bilmeden devledine çakarakta vatansever olunmuyor.
Merkez 1 yıl önce
Bizim insanlarimiza az bile herkey tiklim tiklim dolu duzcede 2 gunde 5 kisi az bile kimsede eldiven maske yok
Merkez 1 yıl önce
Bizim milletimiz cok duyarsiz hicbir yaslidi genci vatandaslarimiz uymuyo marketler pazarlar carsi tiklim tiklim dolu kimsenin agzinda maske eldiven yok duzcede 2 gunde 5 kisi az bile bu durumda
Ali ertekin 1 yıl önce
Aldıkları maaş ı açıklarsan vatandaş olarak bileyim millet can derdinde sizin icratınız taktirde şayendir
Selamlar 1 yıl önce
Bu rakam düzce genelindemi yoksa sadece merkezdemi ilçeler dahilmi?
hamza 1 yıl önce
Gunes acti havalar guzellestiyse benim bildigim kimse duzceliyi evde tutamaz artik sokaga cikma yasagi gelmeli asker sokaga inmeli
vatansever 1 yıl önce
bu hesaba göre bana test sırası 13 yıl sonra geliyor, günde 60 test ne yaa
[email protected]@@@ 1 yıl önce
Öyle düşünme kardeş. Günde 60 kişi test yaptırıyorsa bu o kişilerin kendisinden şüphelenmedinden dolayı. Hastalık belirtisi olmadan neden test yaptırasın ki. Ya da hesaplarken hesaba neden bütün Düzce insanını katıyorsun. Mantıklı olmak lazım vesselam