banner851

banner614

MHP BOŞA KÜREK SALLADI

Düzce Belediye Meclisi’nin son oturumunda MHP’li meclis üyeleri belediyeye ait mülkiyetlerin satılmasına karşı çıktı. Gelişen Düzce açısından “satılmamalı” diyen MHP’li üyeler, taşınmazların borç yüzünden ticaret yapamaz hale geldiği ortaya çıkan YEYPAŞ ve İNTAŞ’a devredilmesini önerse de oy çokluğu ile satış kararı alındı.

banner619
Gündem 22.11.2016, 12:01 22.11.2016, 14:42
2090
MHP BOŞA KÜREK SALLADI
Düzce Belediye Meclisi’nin belediyenin 2017 yılı bütçesini görüşmek için oturum maratonu başladı. Kasım Ayı 3. Birleşimi’ne Başkan Vekili Salih Keskinli başkanlık yaptı.  Meclisin asıl amacı bütçe olan toplantısında belediyeye ait taşınmazların ihale yoluyla satışının gündeme alınmasına MHP’li üyeler karşı çıktı. MHP Grubu adına konuşan Ercan Katırcıoğlu, belediyeye ait 18 taşınmaz arasında metrekaresi düşük olanların satışında sakınca görmediklerini fakat yüksek metrekareli alanların satışına çekinceli baktıklarını söyledi.

“DÜZCE’NİN GELECEĞİ İÇİN SAKINCALI”
Düzce’nin geliştiği için gelecek adına talebi sakıncalı bulduklarını ifade eden Katırcıoğlu, Düzce’de ihtiyaç duyulan pazaryeri için yer bulunamadığı için yüksek bütçeli bir katlı pazaryeri getirmek zorunda kaldıklarını hatırlattı. Başkan Yardımcısı Ali Güney ise ihtiyaç duyulan yerlerin belediye tarafından kullanıldığını belirtti.

TAŞINMAZLAR YEYPAŞ VE İNTAŞ’A VERİLSİN
MHP’li bir başka üye Taner Çakır ise satışı planlanan taşınmazların belediyenin şirketleri olan YEYPAŞ ve İNTAŞ’a devredilmesini ve bu sayede bir önceki toplantıda gündeme gelen söz konusu şirketlerin sermaye arttırımı talebine yanıt verebileceğini söyledi. Çakır, satış yerine devir yolunun tercih edilmesi halinde taşınmazların değerleneceğini ve belediye içerisinde kalacağını aktardı. Ancak MHP’nin satılmaması yönündeki ısrarlarına karşılık taşınmazların ihaleyle satışı oy çokluğu ile kabul edildi.

11 MİLYON TALEP İÇİN GEREKSİZ
Diğer yandan belediyenin film platosu ve kamulaştırma işleri için kredi talep edilmesine de MHP’li üyelerce Düzce’nin önceliklerinin farklı olduğu savunularak, itiraz edildi. Talebi ‘Afrika’da açlıktan yemek bulamayan çocuklara akülü araba hediye etmeye benziyor’ şeklinde değerlendiren MHP’li üyeler, Düzce’nin otopark, pazaryeri gibi öncelikli ihtiyaçları varken 11 milyon lira kredinin söz konusu işlemler için istenmesini gereksiz bulduklarını belirtti.

Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin ücret tarifesinde otobüslerin koltuk sayısına bakılmaksızın giriş çıkış ücretlerinin 2 lira olması oy çokluğu ile kabul edildi. Ayrıca Düzce Belediyesi’nin 2017 yılı bütçesi devam eden komisyon görüşmeleri gerkçesiyle Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
 
banner844
Yorumlar (11)
Sinan 5 yıl önce
Hukumet satar belediye satar bize belki bisey olmaz ama coluk cocuk ceker bunlarin acisini
Sat babam sat 5 yıl önce
Belediye ait yerleri satma. Yandaşlarına hibe et. Sonuçta oradan gelecek parada Düzce ye faydası olmayan işler için yine yandaşlarına gidecek.
Ökkeş 5 yıl önce
Bu işlerin vebali büyük devletin milletin malını heba eden yarın ne bu dünyada ne öbür tarafta hesabını veremez iyi düşünmek lazım
düzce 81 5 yıl önce
Düzceliler Keleşi şatışa çıkardı alıcıda Hakkariden çıktı Hakkariye hayırlı olsun iyi günlerde kullansınlar
Gorbaçov 5 yıl önce
Taşınmazlar intaş ve yeu paşa verilsin onlarda satıp yönetim kurulunun maaşlmaaşlarını ödesinler ali güney yiye yiye bitiremedi düzce yi Ercan hocada olmasa kimse sesini cıkarmıyo böyle bir yönetim şekli olmaz çoluk çocuğumuzun geleceğini satıyorlar haram olsun
MHPLİ GAZETECİ 5 yıl önce
Adanalı celal sanki MHP ye bir oy vermissin gibi boş boş konuşma koşa koşa git akp ye 25 torba kömür 1 kolu makarnan hazır git onu kaçıran bize majarnaci ak koyun lazım değil
Yil 1987 ülkü odaklarıyla tanıştım nerdeyse 2017 yaklaşık olarak 30 yıl dur MHP ye gönül verdiğim yıl demekki majarnaci kömürcü ve ak koyun değilim yani çıkarı için yalaka değilmişim sizler gibi
yazık 5 yıl önce
Kamu malının özele satılması kadar yanlış bir şey olamaz. Alan kişi direk inşaata başlayıp sitesini dikecektir. Düzce gibi bir yer betona boğulmak isteniyor. Belediye günü kurtarmak için Düzcenin geleceğine çok zarar veriyor.
bora 5 yıl önce
MHP genel merkezinin yaptığı siyasete KIT beyinlilerin aklı ermez.Siyaset akıllı insanların işidir onun için Adanalı Celal sen kendini yorma ,sağdan git.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın