banner851

banner614

MHP'LİLER BAŞKANLIK'TAN CEVAP İSTEDİ

banner619

Düzce Belediye Meclisi, ekim ayı toplantıları başladı. İlk oturumda MHP Grubu'ndan gelen soru önergeleri dikkat çekti. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün başkanlık koltuğuna oturduğu 31 Mart 2019 tarihinden bu yana belediye ile eski adı YEYPAŞ olan BelTAŞ arasındaki alacak, borç ve mali bilanço durumunu sorgulayan MHP'li üyeler ayrıca, 'pazarlık usulü' yapılan tuvalet ve cihaz alım ihalelerinde usulsüzlük olduğu iması yaparak, Düzce Belediye Başkanlığı tarafından cevaplanmak üzere sorular sıraladı.

banner846
Gündem 08.10.2019, 16:47 08.10.2019, 18:41
1644
banner844
Düzce Belediye Meclisi, Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlığında ekim ayı ilk oturumunu yaptı. Toplantıda 14 ana maddeden oluşan gündem görüşüldü.Meclis üyeleri, ilk oturumu için Merkez Hizmet Binası Meclis Salonunda bir araya geldi. 14 ana maddeden oluşan gündeminde ilk olarak 2020-2024 Stratejik Planı değerlendirildi. Toplantıda 12 adet İmar Planı değişikliği, meclis kararlarına itirazlar, ticaret talepleri, tahsis ve trampa konuları da görüşüldü.

Beçi otobüs hatlarında ücretler değişiyor
Beçi otobüs hatlarında yapılacak ücret düzenlemesi konusu ise toplantıya katılan meclis üyelerinin fikir alışverişinin ardından ilgili komisyona sevk edildi. Öte yandan şehir içi hat ve Kalıcı Konutlar Bölgesi hatlarının işletilmesine ilişkin ihale süresi meclis üyelerinin oyuna sunulurken kurum içinde yapılan düzenlemeler ve norm kadro uygulamaları hakkında da bilgi verildi.Toplantıda Düzce Belediyesi kredilerinin yapılandırılması konusunda Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'ye yetki verilmesi konusunda oylama yapıldı.

MHP'den gelen önergeler
Toplantıya asıl damgayı ise MHP Grubu'ndan gelen soru önergeleri vurdu. MHP'li meclis üyeleri ayrı ayrı sundukları soru önergelerinde Düzce Belediyesi'nin geçmiş ihalelerini mercek altına alırken, belediye eliyle Konuralp bölgesinde yürütülen çalışmalara yönelik de sorular yöneltti. İşte MHP'nin Düzce Belediye Başkanlığı tarafından cevaplanmak üzere sunduğu önergelerYorumlar (3)
vatandaş 2 yıl önce
şu rezilliğe bakarmısın arkadaş bu milleti hakkının emeğinin nasıl heba edildiğine bakarmısın tuvalete harcanan para 1 yılda 600 bin tl sadece aynı yıl içinde 359 bin tl temizlik gideri gösterilen bir yer yani günlük 1000 lira arkadaş ne temizlediniz bu ne parası bu milletin hakkını yiyen iki yakanız bir araya gelmesin
Sabuncu 2 yıl önce
Bu verilen önergeye Belediyedeki poşetçi de bir cevap verse ne güzel olurdu..
Ulaştırma 2 yıl önce
Beledıye şöförlerın ede bir el atın kimler o sicille halka emanet pes