banner615

banner614

banner701

MİLLETVEKİLİ YILMAZ ARI GİBİ ÇALIŞIYOR!

banner619

İŞKUR tarafından işsiz vatandaşlar için hayata geçirilen Toplum Yararına Program (TYP) ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a sorular yönelten MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, geliri az olan belediyelerde Toplum Yararına Program kapsamında yapılacak istihdamın kurumlara ve işsiz vatandaşlara fayda sağlayacağını gündeme taşıdı.

Gündem 30.10.2019, 13:57 30.10.2019, 17:34
1673
banner785

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, vatandaşları asgari ücret ve SGK güvencesi altında geçici süreli iş sahibi yapan Toplum Yararına Program kapsamında geliri az olan belediyelere istihdam sağlanmasını istedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanmak üzere önerge sunan Yılmaz, nüfusu 100 binin altında olan belediyelere TYP’den istihdam sağlanması halinde hem belediyelerin daha iyi hizmet edeceğini hem de işsiz olan vatandaşların bir süre rahat bir nefes alacağını vurguladı.

Milletvekili Yılmaz, önergesinde şunları kaydetti:
“Toplum Yararına Program (TYP), işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla uygulanan programdır.


Bu kapsamda,

1) Nüfusu 100 binin altında olan belediyelerin gelir kaynakları az olması sebebiyle personel istihdamında sıkıntı yaşamaktalar. Geliri az olan bu belediyelere TYP personel istihdamında pozitif ayrımcılık yapılması konusunda bir çalışmanız var mı?

2) Geliri az olan belediyelerin daha iyi hizmet verebilmesi ve ihtiyaç duyulan yerlerde personel istihdam edilebilmesi için özel bir çalışmanız var mı?”


 

Yorumlar (7)
....tüm yorum 1 yıl önce
Bütün yorumları yayınla.ak Parti'ye giydirilen yorumları niye sakliyom sem he
EYT 1 yıl önce
İşsizlik sorununu çözmenin yolu eyt den geçer.
adamın teki 1 yıl önce
Soru önergesi vermek mi arı gibi çalışmak? Bunları Düzcemizde siyasetle, gündemle ilgilenen herkes yazar. Mesele sorunları çözmekte, sorunu dile getirmekte değil sayın Düzce'nin kalmayan ümidi!
Vatandaş 1 yıl önce
Ümit Yılmaz yapar,ak partililer yatar,senelerdir yattıkları gibi...
Vatandaş 1 yıl önce
Diğer ikisini gören var mı?
Metek Tokili 1 yıl önce
Ümit Bey Allah aşkına bir gün sabah erken METEK Toki de yeni açılan Ortaokulun yoluna gelde yoldaki rezilliği dile getir. 100 metre yolu asfalt yapmadılar. Belki utanırlar.
Hata! 1 yıl önce
16 Nisan 2017 referandumu meclisi saf disi birakmistir ve buna mükabil tüm yetkiler devlet baskanina halk tarafindan verilmistir, ruyada olanlarin uyanmasi dilegi ile gecmis olsun.
açık