banner851

banner614

MİLYONLUK MAKİNELERİ EHLİ OLMAYAN KİŞİLERE SÖKTÜRECEKLERDİ

Düzce’de, Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmeyen bir icra işlemi gerçekleştirilecekti. Düzce İcra Müdürlüğü ekipleri, taraf avukatı ile birlikte yanlarında iş güvenliği uzmanları ve teknik ekip olmadan bir sanayi kuruluşuna giderek, milyonluk makineleri işten anlamayan kişilere söktürerek haczetmeye çalıştı. Firmanın sahibi İş İnsanı Ahmet Dertli, “Bu haciz işlemi kanun dışı” diyerek duruma tepki gösterdi.

banner619
Gündem 24.12.2020, 18:29 24.12.2020, 18:42
12116
MİLYONLUK MAKİNELERİ EHLİ OLMAYAN KİŞİLERE SÖKTÜRECEKLERDİ

Olay bugün D-100 Karayolu üzeri Kirazlı Köyü mevkiinde bulunan Yerli Dönüşüm isimli sanayi kuruluşunda meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Dertli’ye ait Yerli Dönüşüm Firması’na, 2015 yılında fabrikada farklı alanda faaliyet gösteren bir başka firmanın borcu nedeniyle haciz işlemi gerçekleştirilmek istendi.

Düzce İcra Müdürlüğü ekipleri, icra işlemini gerçekleştirmek için kolluk kuvvetleri ile birlikte sanayi kuruluşuna geldi. Yanlarında hiçbir iş güvenliği uzmanı ve teknik ekip bulunmadan, işten anlamayan kişilere sanayi kuruluşundaki makineleri söktürmek isteyen İcra Müdürlüğü yetkilisi ve iş insanı Ahmet Dertli arasında tartışma yaşandı.

Sanayi kuruluşunun kapısının arızalı olduğunu, düşmesi durumunda altında bir kişinin kalabileceğini bu nedenle de iş güvenliği uzmanı olmadan sanayi kuruluşuna giremeyeceklerini ifade eden Dertli, “Bu haciz işlemi kanun dışı” dedi.

Söz konusu borcun, fabrikada 2015 yılında faaliyet gösteren farklı bir firmanın sahibine ait olduğunu kaydeden Dertli, aynı zamanda, makinelerin teknik ekip gelmeden sökülemeyeceğini ifade etti.

İcra memuru hakkında şikayetçi olacağını da belirten Dertli, “Konu ile ilgili girişimlerde bulunacağım. Böyle bir haciz işlemi Türkiye’nin hiçbir yerinde yok.” diye konuştu.

Yaşanan tartışmaların ardından, icra memuru ve beraberindekiler, sanayi kuruluşundan ayrılmak zorunda kaldı.

Öte yandan İş İnsanı Ahmet Dertli’nin itirazları sonucu Türkiye’de eşi görülmemiş bu usule aykırı icra işleminin önüne geçilirken, farklı bir firmaya ait borcun neden sadece aynı fabrikayı kullanıyor diye şimdiki sanayiciye yüklenmek istediği anlaşılamadı.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (13)
DOĞRUCU 10 ay önce
Ahmet Dertli denen adamın yalakası mısın sen Öncü haber.? Kaç para aldın yalamak için.? Devletin memuruna neden iftinalar atıyorsun.? Borcun varsa haciz gelir. Düzce Kicaret ve Sanayi odası bütçesinden maç para aldınız bu haberi yapmak için.?
Erdoğan Gedik 10 ay önce
Yalan değil gerçek. Orada bende vardım ve olaya bizzat tanık oldum. Ve ayrıca böyle bir icra işlemine kesinlikle rıza göstermeyeceğim gibi operasyonu engellemek için elimden geleni yapacağım...
Kemal 10 ay önce
Böyle İcra memurları yetkilerini kötü niyetli kullanarak kendi kurumlarına güveni zedeliyor
Saçmalık 10 ay önce
Böle saçma sapan bi kanun var gerçi neyimiz düzgün ki
Ali Veli 10 ay önce
Saçma ve yanlı bir bir haber yapmışşınız yine.
Umut 10 ay önce
İcraci arkadaşlara gerçekten üzülüyorum
Serkan 10 ay önce
Icra memurları devletin değilde avukatın memuru gibi çalışıyorlar başımıza geldi gördük yaşadık
Bypipo 10 ay önce
Yalan haber yapmayın millette farklı algı oluşturmayın!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın