banner851

banner614

MİRAÇ KANDİLİ İDRAK EDİLECEK

Hz. Muhammed'in şahsında “insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuk” anlamına gelen Miraç Kandili, bu gece idrak edilecek. Düzce Müftülüğü tarafından Cedidiye Camii’nde düzenlenecek mevlid programını 21:30’da Öncü TV ekranlarından izleyebilirsiniz.

banner619
Gündem 13.04.2018, 09:21 13.04.2018, 19:06
511
MİRAÇ KANDİLİ İDRAK EDİLECEK

İslam aleminde "Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün Müslümanlar tarafından idrak edilecek.
Müslümanların büyük önem verdiği Miraç Kandili İslam inancına göre, Hazreti Muhammed, Miraç gecesi, Allah'ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi. Hazreti Muhammed, yolculuğunda ''Burak'' adlı binekle seyahat etti. Beş vakit namaz Miraç gecesi farz kılındı, Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi de bu gecede verildi.

İçinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Miraç Kandilinin, özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek tertemiz bir kulluğa erişme var. Üç Ayların girişiyle başlayan mübarek kandil gecelerinden birini daha kutlayacağız.

Bu hayırlı gece için Düzce Müftülüğü Cedidiye Camii’nde mevlid programı düzenleyecek. Mevlid programını 21:30’da Öncü TV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (2)
vatandaş k 3 yıl önce
kandilimiz ve cumamız mübarek olsun.
FATİH 3 yıl önce
ümmeti muhammedin kandili mübarek olsun.rabbim savaşsız ve huzurlu bir dünya birlikteliği nasip eder inşAllah.