banner851

banner614

MISIR ÜRETİCİSİNİN SESİ OLDU

banner619

Mecliste konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, 50 bin tonun üzerinde mısır, 210 bin tonun üzerinde ise silaj üretimi yapılmasına karşılık Düzce’de Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nin depolama ve kurutma tesisi olmamasını eleştirerek, “Tarım Bakanlığı’ndan Düzceli mısır üreticisinin beklentisi bir an önce TMO’nun Düzce’ye depolama tesisi yapmasıdır.” dedi.

banner846
Gündem 24.10.2019, 16:31 24.10.2019, 17:11
889
banner844

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Toplantısı’nda Düzce’nin ihtiyaçlarını gündeme getirmeye devam ediyor. Bu kez Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Düzce’de depolama ve kurutma tesisi olmaması üzerinden sıkıntıları aktaran Yılmaz, söz alarak yaptığı konuşmada şunları aktardı:
“Gerek ülkemizde, gerekse Düzce de mısır üreticileri son yıllarda büyük sorunlar yaşamaktadır. Artan girdi maliyetleri karşında mısır üreticisinin mahsulündeki fiyat artışları yetersizdir. Özellikle Düzce gibi TMO’nun depolama ve kurutma tesisi olmadığı illerdeki fiyatlar TMO bulunulan, illere göre 15- 20 kuruş daha geridedir. Düzce 50 bin tonun üzerinde mısır 210 bin tonun üzerinde silaj üretimi yapmasına rağmen TMO’nun depolama ve kurutma tesisi olmayan bir üretim merkezidir. Hükümet tarafından sezon başında 1 lira 15 kuruş, açıklanan mısır fiyatları şu anda 30 randıman mısırda 75 kuruşa kadar düşmüştür. 70 km uzaklıktaki Sakarya’da bile fiyat 90 kuruşken TMO’nun Düzce’de tesisi olmadığı için fiyat 15 kuruş daha ucuzdur. Tarım Bakanlığı’ndan Düzceli mısır üreticisinin beklentisi bir an önce TMO’nun Düzce’ye depolama tesisi yapmasıdır.”

Yorumlar (8)
Köylü 2 yıl önce
İnşAllah seneye faydası olur yazık her yıl maliyetler artar iken çiftçi nin ürünleri para etmiyor
Ahmet 2 yıl önce
Yahu konuş konuş konuş başka iş Yok kuru sıkı
Ümit kardes 2 yıl önce
mhpyi severizde,oyle cikip sadece konusmayla olmuyor bu isler. Vekilsin duzcede ücte birsin,somut biseyler ortaya kiymalisin.Dikkat edersen senin konusmalarina destek olanlar ya pkk feto veya chp liler..Bu tarzin duzcede mhp yi bitirir..
Hakan 2 yıl önce
Şimdiye kadar hangi vekil sorunlarımızı dile getirdi arkandayız reis
düzceli 2 yıl önce
ALLAH razı olsun ümit vekil olmasa böyle olayları kimse gündeme almıyor inşAllah en yakın zamanda ilgilenirler
Mete 2 yıl önce
Ümit yılmaz olmasa meclistekiler Düzce yi bilmeyecek... Diğerleri sadece parmak kaldırsın parmak indirsin..
Serdar gürler 2 yıl önce
Bununda zaten öbürlerinden bir farkı yok varlığını bile bilen varmı acaba meclismi varda sesi olsun havalara girip kendinizi boşuna adam yerine koymayın yalakalar ordusu.
Serdar gürler 2 yıl önce
Bu iktidar olanları bitirdi sen neden bahsediyon sizde goygoyculuğunu yapıp aynı kayığa bindiniz şimdi kimi eleştiriyorum tarımlı bıraktınız memlekette boş konuşupta söylediğinize kendinizde inanmayın duygu sürücüleri.