banner851

banner614

NİHAYET KAVUŞUYORUZ

Düzce’nin yıllardır özlemle beklediği Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin açılış töreni, 6 Kasım Pazar günü yapılacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün açılış kurdelesini keseceği terminalin eksikliklerinin giderilmesi için belediye hummalı bir çalışma yürütüyor.

banner619
Gündem 04.11.2016, 15:23 05.11.2016, 19:45
2967
NİHAYET KAVUŞUYORUZ
Geçtiğimiz günlerde hizmete sokulan ve resmi açılışı 6 Kasım tarihinde yapılacak olan Darıcı Mahallesi’ndeki Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde son hazırlıklar yapılıyor. Düzce halkının senelerdir hasretle beklediği Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin açılışı töreni Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımlarıyla Pazar günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek.
“Geçici” denilerek taşındığı Çoban mevkiindeki yerinde 17 yıldır hizmet veren ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle hem yolcuların hem de esnafın sık sık şikayet ettiği mevcut terminalin, Darıcı Mahallesi’ndeki modern binasına taşınması ile yeni bir sayfa açılmış olacak.
TRAFİKTE YOĞUNLUĞA NEDEN OLUYOR
Pazar günü yapılacak açılış öncesi Düzce Belediyesi tüm imkanlarıyla terminal bağlantı yollarını ve çevre düzenlemelerini tamamlamak için mesai harcıyor. Haydar Gördebil Bulvarı üzerinde bir yandan yol genişletme çalışması diğer bir yanda ise çevre düzenleme çalışması yürütülüyor. Çalışmalar sırasında ulaşımın zaman zaman tek şeritten sağlanması, yoğunluğuna neden oluyor.


BİLBOARDLARLA VATANDAŞLAR DAVET EDİLDİ
Düzce Belediyesi tarafından şehrin bir çok noktasındaki billboardlara asılan ilanlarla vatandaşlar açılışa davet edildi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in fotoğrafının yer aldığı ilanda Başkan Keleş’in ‘Söz verdik, Yaptık’ ifadesine yer verildi.
TÜM OTOBÜSLER TERMİNALDEN KALKACAK
21 otobüs peronu ile 52 minibüs peronu yer aldığı terminalde, tüm ilçe ve köy otobüsleri tek adresten hizmet verecek.
Açılışa yetiştirilmesi planlanan terminal şimdilik OSB Bağlantı yolu olmadan faaliyet gösterecek. Terminalin açılmasıyla birlikte Düzce halkı ve terminal çalışanlarının yaşadıkları sıkıntılar sona ermesi bekleniyor.
Öte yandan Bakan Özlü’nün Düzce programı, terminalin ardından da devam edecek. Bakan Faruk Özlü, yeni hizmete giren bir işletmenin de açılışını yapacak.


 
Yorumlar (21)
gulen surat smileyi gibis 5 yıl önce
terminalin baglanti yollari ust yollari bitmeden orayi acmak ve buyul bir is mis gibi millete gostermek ancak sana yakisir..ismail bayram gbi bir adamin kiymetini sayende ogrendik bu projelerin hepsi onun zamaninda basladi ama bakin davet bile etmemislerdir...geri sayim senin ve avanelerin icin basladi keles..3..2..1..
vatandaş olmak 5 yıl önce
gölyaka,çilimli,gümüşova ve cumayeri otobusleri eskiden olduğu gibi as taxiden giriş yapıp,arka yoldan terminale ulaşacak ve kimsenin mağduriyeti söz konus olmayacak,ezbere konuşmayın!he birde belediye reklam için kimseye kiralama ücreti ödemez dakka başı billboardlara diyen değişik arkadaş,bunu bilmeyecek kadar cahil ama biliyormuş gibi yazacak ve milleti karalamaya çalışacak kadarda küstahsın!boşuna dememişler oku adam ol diye...okusan sorsan sorgulasan öğrenirsin tabi derdin gerçekten birşeyleri bilmek istemekse ama yok,seninki çamur atmak başka bir derdin yok...
Bitti 5 yıl önce
Esnafı birtirdiniz başkan bu esnafın ahı seni mafeder
otobusu sık kullanan yolc 5 yıl önce
bu yeni garaj düzcemiz için hayırlı olsun fakat aldığımız bazı duyumlar bizi endişelindiriyor gölyaka otobusleri düzce merkeze girmeden 2 km geride darıca sapağından direk yeni açılan garaja gidecek ve yolcular merkeze inmek için ya 2 km yol yürücek veya garaja inip şehir içi otobuslere binecek ve bu olaya yolcu açısından baktığımıza gölyakadan düzceye gitgel 12 tl ücret alınacak bu sıkıntı şuan nekadar küçümsenirse ilerde daha büyük sıkıntılara yol açaçak...SAYGILARIMLA
memur 5 yıl önce
sizde ne çok abarttınız şu otogarı sanki otogar yapılınca bütün dertleriniz bitecek herşey güllük gülistanlık olacak
ferhat 5 yıl önce
sayın keleş düzce için en hayırlısı sizin istifa etmenizden başka birşey olmayacaktır....
X 5 yıl önce
Şu Keleş i her gördüğümde midem bulanıyor. İnsan olan bilborda o pozu verirken utanir. AKP bu adamı hala orada oturtuyorsun ya çok kaybettiniz. Bence sessiz bir açılış yapin rezilligi ayyuka çıkarmayın
Subliminal mesaj 5 yıl önce
Bilboardlarda başkanın resmi açılacak tesisten daha büyük.Diğerlerin de de öyle.Bilinçaltına verilen mesaj surekli baskan, is yapmayan adami surekli mesajlarla toplumda önplanda tutmaya calisiyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın