banner851

banner955

Nüfus Müdürlükleri bugün de işbaşında

Bugün yapılan yerel seçimler için hala nüfus cüzdanlarında T.C. kimlik numaraları olmayanlar için İl Nüfus Müdürlüğü işbaşı yaptı.

Gündem 29.03.2009, 15:27
210
Nüfus Müdürlükleri bugün de işbaşında
banner1032

Yerel seçimler için oy kullanma işlemleri devam ederken, bugün de İl Nüfus Müdürlüğü boş kalmadı. Oy kullanmak isteyen ve henüz kimlik numaralı nüfus cüzdanı alamayan vatandaşlar, son fırsatı değerlendirdi.

İl Nüfus Müdürlüğü, oy kullanma işlemlerinin bitiş saatine kadar mesaisini devam edecek. Son bir iki haftada günlük işlem sayısı artan nüfus müdürlüğü, bugün de mesai yapıyor. Seçim günü olmasına rağmen yoğunluk yaşanırken, vatandaşın oy kullanabilmesi için nüfus cüzdanlarının değiştirilmesi işlemlerine mesai saati bitimine kadar devam edilecek. Kimlik numarası olmayan bazı vatandaşlar, nüfus cüzdanı değiştirme işlemlerini seçim gününe bırakırken, nüfus müdürlüğünde de cüzdanların oy kullanma saati bitimine kadar yetiştirilmesi için büyük çaba sarfediliyor.

Seçmen listelerini kontrol etmeyip, isimlerinin olmadığını oy kullanmaya gittiklerinde öğrenen vatandaşlar ise oy kullanamıyor.

banner844
Yorumlar (0)
21
açık