banner851

banner955

O GÜZEL TABLODAN ESER KALMADI

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, normalleşme adımları için büyük önem taşıyan 6-12 Mart haftasına ait ‘haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı’ tablosunu paylaştı. Düzce’de önceki hafta 55,60 olan bu sayı rekor artışla 81,6 seviyesine yükseldi. Günlük vaka sayısını 50’ye dayayan bu artış aynı şekilde sürerse Düzce’nin haftaya ‘çok yüksek riskli iller’ kategorisine çıkarak kırmızıya bürünecek.

Gündem 16.03.2021, 10:40 16.03.2021, 15:08
4656

Türkiye genelinde yeni tip salgınıyla mücadelede yeni bir döneme girildi.’ Yerinde karar’ adı verilen kontrollü normalleşme süreci başladı.

Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısının ardından millete seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde vaka sayısındaki artışın ağır hasta ve entübe hasta sayılarına yansımasının sınırlığı olduğunu belirterek iki hafta önce geçilen kontrollü normalleşme sürecinin illerde mevcut şekilde süreceğini açıkladı.

İllerin düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olmak üzere dört gruba ayrıldığı yeni dönemde son 5 haftadır açıklanan haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı tablosunun 6-12 Mart haftasına ait son hali de kamuoyuyla paylaşıldı.

DÜZCE’DE BİR HAFTADA REKOR ARTIŞ

Düzce’de son bir ayda ikiye katlanan koronavirüs vaka sayısı tabloda rekor artış olarak kendisini gösterdi. Önceki hafta 55,6 olan ‘haftalık yüz bin kişiye düşen vaka sayısı’ açıklanan son tabloda 81,6’ya yükseldi. Buna göre günlük ortalama vaka ortalaması 31’den 46’ya yükselirken haftalık toplam vaka sayısı da 323 oldu.

DÜZCE’DEKİ OLUMLU TABLODAN ESER KALMADI

Bir ay önce açıklanan ilk tabloda dikkat çeken Düzce’deki olumlu durumdan, sonraki haftalarda artış üzerine artış yaşanması nedeniyle eser kalmadı.

8-14 Şubat haftasında haftalık yüz bin kişiye düşen vaka sayısı 43.9 iken bu hafta 81.6’ya, haftalık toplam vaka 173’ken 323’e ve günlük ortalama vaka 24.8’ken 46.1’e yükseldi. 

BÖYLE GİDERSE HAFTAYA KIRMIZIYIZ

Artışın bu şekilde sürmesi ise önümüzdeki hafta 100 sayısının geçilmesi Düzce’nin kırmızı renge bürünmesi anlamına geliyor. Hal böyle olursa normalleşmeden geri dönüş ve ek tedbir ve kısıtlamalar gündemde olacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
Watandas 2 yıl önce
Herkes. Kendi kasindi sakın herkesi gitsin kalan kalsingiden gitsin bu ne ya cocukmusunuz devlet durdeyince duruyonuz git deyince gidiyonuz.. herkes aklını başına alsın oturmakta gezmelere gitmeyi verin sonra korona yayıldı devlet bişey yaomadi daha ne yapsın az gezin azzzzz
Düzceli81 2 yıl önce
Zevkine gez Kafelerde Zevk için otur Hiç işin yokken gezmek için çarşıya git Sonrada Devlet e laf soyle Senin başıboşluguna devlet napsın
düzce li 2 yıl önce
2023 de de biz oy isteyenlere kırmızı kart gösterecegiz
Düzce 2 yıl önce
Bu işi nasıl oylamaya bağladınız anlamış değilim sanki başkanlar üretti covid 19’u
Yeni Sayımız