banner851

banner614

ÖNCÜ HABER SOKAĞIN NABZINI TUTTU

banner619

2020 yılı için asgari ücret 2 bin 324 TL olarak açıklandı, 2 bin 500 TL’nin altına düşmeyeceğini düşünenler hüsrana uğradı. Öncü Haber mikrofonuna değerlendirmelerde bulunan vatandaşlar, “İnsanı önce sevindiriyorlar sonra hüsrana uğratıyorlar.” diyerek rakamın kendilerini mutlu etmediğini söyledi.

banner846
Gündem 28.12.2019, 17:29
2942
ÖNCÜ HABER SOKAĞIN NABZINI TUTTU
banner844

2020 yılı asgari ücret zam oranı geçtiğimiz günlerde belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılı asgari ücret oranını brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 TL olarak açıkladı. Öncü Haber ekibi de milyonlarca vatandaşı ilgilendiren asgari ücret artışı konusunda vatandaşların görüşünü aldı.
Haber ekibimiz bu kez şehir merkezinde değil Çilimli’de halka mikrofon uzattı. İşte Çilimli’de yaşayan vatandaşların asgari ücretle ilgili düşünceleri…“Bir aylık asgari ücreti onlar alsınlar bakalım geçinebiliyorlar mı?”
Öncü Haber mikrofonuna konuşan Hüseyin Uzun şunları söyledi: “Bugün bir evde temel giderlerin toplamı bin TL artık düşünsünler. Geri kalan bin 324 TL ile nasıl geçinebiliriz diye. Bir aylık asgari ücret onlar alsınlar da geçinilebiliniyor mu görsünler, bir ayda biz onların maaşını alalım.”  
Zam oranını yetersiz bulan Mustafa Bayrak şöyle konuştu: “Yine iyi bir zam geldi. Yalnız ilk önceleri 2 bin 500 TL olarak görüşülüyordu. Rakam 2 bin 324 TL olarak açıklandı, üzüldük. İnsanı önce sevindiriyorlar sonra hüsrana uğratıyorlar.”
Bir başka vatandaş Şükrü Kuzu ise “Şuan ki gidişe göre yeterli değil ama olsun buna da şükür,“ şeklinde açıklamada bulundu.

“300 TL’lik artış doğalgaz faturasına yetmiyor”
Mustafa Bayrak şunları kaydetti: “Daha önce asgari ücretin 2 bin 500 TL olacağı konuşulurken beklediğimiz rakamın altında olunca şaşırdık. 2 bin 324 TL açıklanınca bu rakam doğalgaz faturasına yetmiyor ki, şaşırdık. Ama yine de şükür demekten başka bir şey diyemeyiz.”
Mehmet Aksoy ise “Günün şartlarına göre açıklanan asgari ücret az.“ dedi.
 

 
Yorumlar (20)
Sozubuyuk 1 yıl önce
Oncu seni tebrik ediyorum buyorumu yayinladigin icin yapilan yorumlari yayinlarsaniz tarafsiz basin oldugunuz belli olur kufur hakaret yoksa yayinlayin kardesim milletin sesine kulak verin sadece ayda bir mikrofonla sokaga cikmakla olmaz b
Zam zam üstüne 2324tl büy 1 yıl önce
Önemli olan.Bir ailenin aylık giderlerini sağlıyabilecek bir ücret alması.Bunun için 2324tl yeterli değil.Kira,elk,su,doğalgaz,Ev ihtiyaçları pazar market temizlik,kişisel bakım,Çocuk giderleri,giyim,Araç varsa yakıt ve vergisi.Hadi ayağını yorgana göre uzat bakalım.Aile huzuru için bu ücret az insanların psikolojisi bozuluyor maddi imkansızlıklardan.
Ahmet 1 yıl önce
Hüloğğğ çok şükür hüloğğğ bence çok k bile artırıldı, şu zor günlerde biz fakirin yapması gereken asgari ücretin daha da azaltılmasını talep edip hüloğğ çekmektir
HESAPLAYALIM BAKALIM 1 yıl önce
500 ev kirasi
150 elektrik
200dogalgaz(yıllık ortalama)
60 telefon fatura 2kisi
200 pazar 15 gunde 100/100
300 Market
900 kalir buda cocugun ihtiyaclari kiyafet paraniz 1 kisi çalışma ile kirada ucu ucuna yasayabiliyor.
2 kisi çalışma il
Ayağını yorganına gore7 1 yıl önce
Tabi istisnalar olabilir sözüm onlara değil
Ayağını yorganına gore6 1 yıl önce
Son olarak bir kişi devlet başkanımız kadar mesai yapsın en az 5000 kazanır, devletine de milletine de ailesinede büyük fayda sağlar, öncü sende düştüysen yayınlarsın bu 6 mesajı..
Ayağını yorganına gore5 1 yıl önce
Size bu aklı veren kim? İto kilit e sendika baskılarıyla zam yaptırdılar, fabrika kapandı, millet yollarda geziyor, ne yapalım yanı adları ücreti 5000 yapıp sanaiye kilit mi vuralım. Saman mı satalım bunu mu istiyoruz.. Son olarak bir kişi
Ayağını yorganına gore4 1 yıl önce
Hayatta ne fedakarlık yaptın, isten cik at yarışı oynamaya okey oynamaya, evin önünde otlar çürür, inek tavuk pis uğraşma marketten al tere yağ yumurta tavuk, sonra yetmiyor babam yetmiyor. Devlet mecbur versin, size bu akli veren kim? İto
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı