banner851

banner614

ONLAR CESARET EDEMEDİ

Yığılca'da iki buçuk yıldır devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Muzaffer Yiğit, aspesli boruları kaldırıp yeni sistemle ilçeye temiz su kazandıracaklarını belirtti. Yiğit, 65 yıllık eski borular için “Artık mantar olmuştu” derken, bir çok belediye başkanının cesaret edemediğini yaptığının altını çizdi.

banner619
Gündem 14.08.2016, 11:03 15.08.2016, 13:57
4835
ONLAR CESARET EDEMEDİ

Öncü TV'nin Manşet programına konuk olan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, iki buçuk yıllık belediye icraatlarından bahsetti. Başkan Yiğit, “Yığılca'yla ilgili hayallerim var” diyerek en önemli çalışması olan altyapıya değindi.

“O BORULARI GÖSTERECEĞİM”

İçmesuyu borularının 65 yıllık olduğunu vurgulayan Başkan Yiğit, “Yığılca’nın ilk kuruluşundan beri affedersiniz mantar olmuş. Nasip olursa Yığılca’da o boruları göstereceğim. Nasıl bir borudan su içiyorlarmış görecekler.” dedi.

ALT YAPIDA SONA DOĞRU...

Yığılca’nın derme çatma bir altyapı ile bugüne kadar geldiğini söyleyen Başkan Yiğit, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Netice itibariyle sokaklarında maalesef üzülerek söylüyorum hiç de hoş olmayan kokuların olduğu bir ilçeydi. 1. katlara kadar lağım suları çıkma safhasındaydı. Bununla ilgili bir çok esnafımız, insanımız şikayete geldi. Allah'ın izniyle de birçok belediye başkanının cesaret edemediği, seçim kaybetmekten korktukları altyapı çalışmalarını başlattık. Gelir gelmez projemizi sunduk kabul gördü. 1.5 yıl önce bu çalışmayı başlattık ve bugün yüzde 85 duruma geldi. Artık evlerimiz, bütün birimler ve kurumlar modern bir altyapı sistemi bağlanma safhasına adım adım ilerliyor. Nasip olursa yıl sonu itibariyle altyapı denen bir olay Yığılca’da kalmayacak.”  

Haber; C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (5)
yıgılcada 5 yıl önce
bir AKP li olarak utanıyorum sanki beladiyede elemen sıkıntısı var gibi makam arabasını akp ilçe başkanı neden kullanıyor ilçe başkanının makam arabasımı o yazık.
golyakali 81 5 yıl önce
bu seneye kadar hicbir belediyenin gorevi oldugunu hatirlamayanlar simdi yapilanlara destek olmak yerine zaten gorevi yapacak bilmem ne . mantarli borulari gostersinde o zaman anlarsiniz bu zamana kadar hukumetlerin belediyelerin ne yaptigini.
VELİOĞLU 5 yıl önce
PROJELER BÜNYAMİN ŞHİN BAŞKANIN.TEŞEKKÜR EDERİZ.
yapman gereken bu 5 yıl önce
orda işin ne yapcaksın zaten farklı bir şey yapmış gibi konuşma
Aytunç 5 yıl önce
Her belediye yapıyor o işi.sanki uzaya Ada'm yolluyosun yığılmadan...