banner851

banner614

OSB bitti, kapılar yarım kaldı..

1999 yılında yaşanan depremlerden sonra Düzce’nin 5084 sayılı Teşvik kanunu kapsamına alınmasının ardından kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nin iki kapısı eksik.

banner619
Gündem 13.06.2009, 12:20
227
OSB bitti, kapılar yarım kaldı..

Organize Sanayi Bölgeleri'nin sorunları bir türlü bitmiyor. OSB'ler şimdi de olmayan kapılarıyla gündeme geldi. 2007 yılında açılışı yapılan Düzce Birinci Organize Sanayi Bölgesi'nin Duraklar Köyü tarafından olan girişi ile Çalıcuma tarafındaki girişine iki adet kapı yapılması kararlaştırılmış,ihalesi YEYPAŞ'a verilmişti.

Yaklaşık 575 bin TL'ye mal olacak kapılar ile ilgili olarak Ticaret Odası Başkanı Metin Büyük itirazda bulunmuş, bu konu ile ilgili olarak ta Belediye Düzce Eski Başkanı Mehmet Keleş ile karşılıklı tartışmaları yaşanmış, tartışmalar sonunda da Metin Büyük OSB Yönetim Kurulu'ndan istifa etmişti.,

Duraklar Köyü girişindeki kapının ise yapımı devam etmişti. Ana kapının bitmesine rağmen geçen zaman içerisinde diğer iki kapının yapımına hala başlanmadı. Giriş çıkışların kontrolsüz yapılmasına karşısında vatandaşlar, “ Kapılar ne zaman tamamlanacak? Soruna çözüm istiyoruz “ diyerek yetkililerin konuyu çözmesini bekliyor.

banner844
Yorumlar (0)