banner851

banner955

PAZARDA DURUM VAHİM!

Düzce’de yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hayvan pazarı hareketlendi. Ancak bütün dünyayı ve Türkiye’yi etkileyen binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs için sık sık yapılan sosyal mesafe uyarılarına aldırmayan vatandaşlar pazarlıklarını yine tokalaşarak yaptı.

Gündem 27.06.2020, 11:45
2807
PAZARDA DURUM VAHİM!
banner1032

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte hayvan pazarları da kurbanlık hayvanlarla doldu taştı. Kurbanlık bakmaya gelenler ise yapılan bütün uyarılara rağmen, sosyal mesafeye aldırış etmeden kurban Bayramında kesecekleri kurbanlıkları almanın telaşına düştü.

Dünyada ve Türkiye’de binlerce insanın hayatını kaybettiği korona virüse aldırış bile etmeden alışveriş yapmaya çalışanlar kendisini riske atarak kurbanlık alma derdine düşünce ortaya yürekleri ağızlara getiren görüntüler yaşandı. Diğer taraftan yapılan uyarılara rağmen pazarlıklarda eski usulle devam etti.

Kurbanlık almak isteyenler de satmak isteyenler de mesafe tanımadı

El ele veren alıcı ve satıcılar, kurbanlığı istedikleri fiyata alabilmek pazarlık yaptılar araya aracılar da girince temas eden el sayıları yükseldi. Ancak korona virüs, pazarlıklara engel olamadı.

Kurban bayramı yaklaşırken korona virüsün kurbanlık satışlarını etkilemediğini ancak fiyatları etkilediğini söyleyen satıcılar “Fiyatlar geçen seneye göre makul. Satışlarımızda oluyor. Korona virüse karşı önlemlerimizi alıyoruz.

Ancak kurbanlık fiyatlarını etkilemedi. Korona virüsün pazara etkisi tabii ki de var. Korona virüs kurban fiyatlarını etkilemedi. Korona virüs hayvan fiyatlarını da düşürdü. İşlerimiz bozuk” dedi. Düzce’de hayvan pazarında kurbanlık satışları hız kazanırken, alınmayan önlemler, yürekleri ağızlara getiriyor.

banner844
Yorumlar (3)
Mustafa 2 yıl önce
Biz ne söylersek söyleyelim, basın ne yazarsa yazsın, göstermelik denetim ve cezalarla bu işin önününe geçemezsiniz, düzcede gizli bir el ceza yazılmasını engelliyor, memurlar adeta ceza kesmeye çekiniyor,
Selma Keskin 2 yıl önce
Bu kadar uyarıdan, duyurudan anlamayan cahil kafalar...Bize bulaştırmadan hastalanın olur mu? Siz bundan anlarsınız...
hamza 2 yıl önce
fabrikalarda insaatlarda calisan otobuslerde dipdibe giden sinavda ic ice olan ogrenciler varken kimse hicbirseyden bahsetmesin bence maske takmayan bile haklidir madem serbestlik var maske takmayana ceza neden.. sacmaliklar diz boyu...
22
parçalı bulutlu