banner851

banner614

PKK’YA AĞIR DARBE

banner619

Düzceli şehit Cihan Aksarı ile birlikte 16 askerimizin şehit düştüğü Dağlıca saldırısından sonra Kuzey Irak’a kaçan teröristler, önceki akşam sınır ötesi operasyon yapan bordo bereliler tarafından izlendi. Yaklaşık 160 Bordo Bereli, teröristlerin koordinatlarını belirledi. Ardından belirlenen hedeflere, 53 uçağın katıldığı hava operasyonu başlatıldı. Uçakların Kuzey Irak’ta çok sayıda PKK kampını da bombaladığı, ilk günkü operasyonla birlikte yaklaşık 100 PKK’lının etkisiz hale getirildiği belirtildi.

banner846
Gündem 09.09.2015, 10:50
7781
PKK’YA AĞIR DARBE
banner844
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde sisli havada pusu kurarak 16 askeri şehit eden PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek ve yerlerini tespit etmek için ‘bordo bereli’ olarak bilinen ve Özel Kuvvetler’in önceki akşam karadan Sınır ötesi operasyonla Kuzey Irak’a girdiği ve birkaç saat kaldığı öğrenildi. Doğrudan Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler’in uzatılan Irak ve Suriye tezkeresine dayanarak Kuzey Irak’a girdiği bildirildi.
Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bölgeye havadan indirilmiş olan yaklaşık 160 bordo bereli, hain saldırıyı gerçekleştirenler arasında yer aldıkları belirlenen ve 20 kişiden oluşan 2 terörist grubu takibe başladı. Grubun Kuzey Irak’a kaçması üzerine bordo bereliler de sınır ötesine geçerek teröristlerin peşine düştü. Özel Kuvvetler, olumsuz hava koşullarına rağmen birkaç saat Kuzey Irak içlerinde kaldı; terörist grupların bulunduğu yerlerin koordinatlarını belirleyip, hava taarruzları için gerekli işaretlemeleri yaptı.
Özel Kuvvetler’in Kuzey Irak’tan ayrılmasından sonra Türk Hava Kuvvetleri’ne ait toplam 53 uçağın katıldığı ve altı saat süren hava operasyonu başlatıldı. Önceki gece saat 23.00’te başlayan ve dün sabaha karşı 05.00’e kadar aralıksız süren operasyona 35 ‘Savaşan Şahin’ F-16 ile ‘Terminatör’ olarak bilinen 18 F-4 2020 savaş uçağı katıldı. İşaretlemenin yapıldığı yerlerde bulunan 20 kadar terörist lazer güdümlü bombalarla etkisiz hale getirildi. Kandil, Hakurk, Avaşin, Metina, Basyan, Gare ve Zap’taki PKK kampları da güdümlü bombalarla vuruldu. Buralarda 20 hedefe 130 bomba atıldı. İlk telsiz konuşmalarından 60 kadar teröristin etkisiz hale getirildiği anlaşıldı. Askeri kaynaklar, örgütün vuruldukları yerlerde bırakıp kaçtığı teröristler de dikkate alındığında iki gün içinde yaklaşık 100 kadar PKK’lının etkisiz hale getirildiğinin tahmin edildiğini söylediler. ( KAYNAK:HÜRRİYET)       
Yorumlar (10)
hdp liler şehidimize sahi 6 yıl önce
160 bordo bereli, 53 uçakla yapılan operasyonda, gidip tek tek sayılamayacağına göre 100 terörist öldürülemez mi? hain pusularını vidoaya çeken pkk cılar gibi sizi inandırmak için video mu çekecekler. siz kimin tarafındasınız açık açık söyleyin
golyakali 6 yıl önce
Şehitlerimizi hdpli vekillere rica edip aldir kuzey ırağa girerkendemi rica ettiniz kendi topramizaki vatan evlatlarını alamayipkuzey iraka operosyonmu yayaptınız saka yapmayın ya
hadibe 6 yıl önce
pkk lıların öldüğüne inanmıyorsan gider bakarsın
adige 6 yıl önce
Ah inanabilsem ah gerçek olsa
şehitlerini bile hdpliler 6 yıl önce
Çoook büyük devlet???Dağlıca saldırısındaki şehitlerini almak için bile olay mahalline giremeyen bu devlet almadı hdplilerden rica ederek aldılar şehitleri.
hassan 6 yıl önce
Kökleri kazındıkdan sonra pkk ya ağır darbe diye haber yapın.... bu 100 terörist ağır darbe falan değil... ağır darbe için kökleri kazınması lazım..
yazıklar olsun 6 yıl önce
şehitlere kelle denirken, hesaplarının başına TC ekleyenler fişlenirken, Türk bayrağının ve hatta Türkiye isminin değiştirilmesi bile gündeme getirilirken, gözlerini kapatıp, kulaklarını tıkayan zihniyet, kimse en büyük sorumluluk onda kimse
yazıklar olsun 6 yıl önce
davullarla zurnalarla karşılanırken, okullardan andımız kaldırılırken, devlet dairelerinden TC silinirken, dağdan inme merasiminde anlamını bile bilmedikleri şarkılara salya sümük ağlanırken, malum kişilerin çocukları askerlikten kaytarırken, şehitle
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı