banner851

banner614

SALGININ EN KRİTİK DÖNEMİ

banner619

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınının etkisini arttırarak sürdürmeye devam ettiği Düzce’de salgın kaynaklı olarak bir kişi daha hayatını kaybetti. Toplam vefat sayısı 145’e ulaşırken, günlük vaka sayısındaki durdurulamayan artış dün de sürdü. Kentte dün 185 yeni vaka daha tespit edildi.

banner846
Gündem 08.04.2021, 17:48 08.04.2021, 18:12
5408
banner844

Düzce’de yeni tip koronavirüs salgınında vaka ve vefat sayısı artmaya devam ediyor. Son iki aydır yukarı yönlü bir seyir izleyen vaka sayılarında dün aylar sonra en yüksek rakam olan 185 yeni vaka tespit edildi. Üstelik kentte önüne geçilemeyen artış vefat, aktif hasta, yoğun bakım ve entübe sayılarına da yansıdı.

Pandemi yoğun bakım servisinde tedavi gören bir vatandaşın daha salgın kaynaklı olarak hayatını kaybetti. Bu vefatla birlikte toplam vefat sayısı 145’e ulaştı. Salı günü itibariyle 1000’i geçen aktif vaka sayısı da dün itibariyle 1.094’e çıktı. 4 hastanın daha durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda tedavileri süren vatandaşların sayısı 25’e ulaşırken bunlardan 4’üne ise entübasyon işlemi uygulandı.

kırmızı kategoride bulunan ve vaka yükselişinin sürdüğü Düzce’de salgının kontrol altına alınabilmesi için il genelinde salgın tedbir ve kısıtlamalarına yönelik denetimler sıkı bir şekilde sürdürülürken yetkililer vatandaşları kurallara uymaları yönünde uyarıyor.

Yorumlar (7)
hamza 4 ay önce
TEKRAR TEKRAR TEKRAR diyorum Virusun en cok tayildigi yer camiler ve abdest alinan yerler insanlar ic ice el ayak yikayip cikiyor abdest almayi bile bilmeyen adamlar var ayak lavaboda les gibi yerlerse abdest aliniyor herkes evde alsin abdestini
Vatandaş 4 ay önce
Otobüsler tıklım tıklım dolu malesef
Ertan demir 4 ay önce
Merkez de boş boş geziyor insanlar kafeler boşuna oturan insan dolu okullar acil kapansın çocuklar eve getiriyor.
shalamars 4 ay önce
süreç iyi idare edilemiyor denildiği zaman, dikkate almayan yetkililer ve bize bir şey olmaz diyen kimi vatandaşlar.... uzar gider.
YAVUZ0881 4 ay önce
Ne güzel işte labaleb korona bu kadar sığır bir toplumu bu virus daha nerde bulacak
sts 4 ay önce
MASKELERİNİZE KEKİK LİMON OKALİPTUS NANE YAĞI DAMLATINIZ
baran 4 ay önce
Beyin bedava yoruma bak