banner614

ŞAMANDAR KENDİNİ SAVUNDU: ATEŞ'İN HAKKIMDAKİ İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR

banner619

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Yorumlu-yorum programında, Düzce’den hızlı tren geçmesi için farklı platformlarda çalışma yapan Prof. Dr. Ayhan Şamandar'ın akademik kariyeri ile ilgili bir süre önce Düzce Üniversitesi'nden ayrılan Doç. Dr. Ali Ateş tarafından ortaya atılan iddiaların önce detayını aktardı ardından Şamandar'a cevap hakkı tanıdı. Şamandar, açıklamasında, "Hakkımdaki söz konusu iddialar tamamen asılsız ve gerçek dışıdır, yargı nezdinde de bu durum net bir şekilde ortaya çıkacaktır." ifadelerini kullandı.

banner846
Gündem 10.04.2021, 11:38 19.05.2021, 17:13
6140
ŞAMANDAR KENDİNİ SAVUNDU: ATEŞ'İN HAKKIMDAKİ İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
banner844

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal pazartesi, çarşamba ve cuma günü Öncü TV ve Öncü Radyo canlı yayınında ‘Yorumlu-yorum’ programında çarpıcı tespit ve yorumlarıyla gündeme ışık tutmaya devam ediyor.

“İNSANLAR EDS’LER YÜZÜNDEN BEDDUA EDİYOR”

Düzce’de çileye dönüşen EDS’lerle ilgili yaptığı yorumları ses getiren ve mağdurlar tarafından destek alan Ünsal, “EDS’lerle ilgili bir değerlendirme yaptık. EDS’leri kaldıracağım sözü verecek olan adayın Düzce’de seçim kazanacak noktaya geldiğini söylemiştik. Yüzlerce insan bu konuyla ilgili gerek sosyal medyadan gerekse de birebir olarak mağduriyetlerini dile getirdiler. Yapılan işin adaletten, izandan, vicdandan, etikten uzak olduğu noktasında düşünceler hasıl oldu. Hepsinden önce insanlar ‘haram olsun, zıkkım olsun’ diyerek beddua ediyor. Hani ağlayanın malı gülene yaramaz hesabıyla beraber bu insanlar gerek teknik gerek yanlış hesaplar nedeniyle meydana gelen yanlışlardan dolayı devlete ödediği para vergide ah vah…” dedi.

“İNSANLAR BUNU KOLAY KOLAY UNUTMAZLAR”

EDS mağduriyetinin mutlaka sandığa yansımalarının olacağını kaydeden Ünsal, “Yani bir varil suyun içine bir damla zehir bulaştığı zaman o komple zehirli olacağı gibi bu milletin ahıyla, derdiyle, isyanıyla alınan bu paralar mutlak ve mutlak hepimize zehirli bir su gibi geri dönecek. Bu insanlar yarın irade ortaya koyacaklar. Diyorlar ki insanlar balık hafızalıdır, çabuk unutur. Ama bu çabuk unutulacak bir iş değil. Vicdanı değil cüzdandan bir iş. İnsanlar ekonomik olarak bu konudan mağdur ve bunu kolay kolay unutmazlar” yorumunda bulundu

ÜNSAL, AKADEMİSYEN ALİ ATEŞ'İN İDDİALARINI AKTARDI

Hızlı trenin Düzce’den geçmesi için çalışma içinde olan Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın doçentlik ve profesörlüğü hakkında sahtecilikle ilgili yapılan suç duyurusu ve açılan davaları, canlı yayında dava dilekçe ve dosyalarıyla açıklayan Ünsal, “Ben burada çok enteresan bir bilgi paylaşmak istiyorum. Şamandar hocanın profesörlüğü ile ilgili şu anda mahkemede bir dosya var. Daha önce Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde inşaat mühendisi Doç. Dr. Ali Ateş, Ayhan Şamandar’ın profesörlüğünün sahte olduğunu Bolu Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açmış ve dava devam ediyor.  Bu duruma kamuoyunda ‘çakma profesör’ diyorlar. Ancak Düzce Üniversitesi’nin Şamandar hocayla ilgili böyle bir şey yok diyerek kapatılmaya çalışıldığına yönelik bir iddia var.” dedi.

ŞAMANDAR TÜM İDDİALARIN ASILSIZ OLDUĞUNU SAVUNDU... İŞTE O AÇIKLAMA...

Ünsal, ardından hakkındaki bu ithamlarla ilgili Prof.Dr. Ayhan Şamandar'a söz hakkı tanıdı. Şamandar açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

"Öğrenim hayatımda ilk, orta ve lise öğreniminden sonra 2 adet lisans, 2 adet yüksek lisans, bir adet doktora eğitimini başarılı bir şekilde tamamladım. Akademik hayatım boyunca 2 tanesi tek yazarlı 11 adet uluslararası SCI indeksli dergilerde makale, 4 adet diğer uluslararası indeksli dergilerde makale, 7 tanesi tek yazarlı 11 adet ulusal hakemli dergilerde yayınlanan makale, 2 adet kitap ve 2adet kitap bölümü olmak üzere birçok farklı bilimsel çalışma yayınladım. Ayrıca Uluslararası bilimsel etkinliklerde sunulmuş 11 adet tam metin 2 adet özet bildirim ile ulusal bilimsel etkinliklerde sunulan 4 adet tam metin 4 adet ise özet bildirim, 3 adet uluslararası sempozyum başkanlığım ve düzenleme kurulu üyeliğim bulunmaktadır. Bunların yanında meslek hayatımda aldığım çeşitli başarı belgeleri ve ödüllerim mevcuttur. 
Tüm akademik camia çok iyi bilmektedir ki yapılan tüm bu akademik çalışmalar bilimsel değerlendirmelerden geçmekte ve hakem raporlarının da incelenmesi sonucunda yayınlanmaktadır. Doçentlik Jürisi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 11 inci ve 24 üncü maddelerine dayanılarak hazırlarmış Doçentlik Yönetmeliğinin 5. Maddesine göre adayın başvurduğu alan göz önünde bulundurularak ve bilimsel olarak herhangi bir dış müdahaleden tamamen bağımsız ve özerk bir şekilde Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından belirlenmektedir. 
Doçentliğimi Ülkemizin köklü ve saygın üniversitelerde görev yapan ÜAK tarafından belirlenen alanında yetkin 5 adet Profesörden oluşan doçentlik sınav jürisinden hem yayın hem de sözlü sınav aşamasından 5’te 5 olumlu rapor ile 2012 yılında kazanmış bulunmaktayım. Profesörlük kadrosu için, Üniversitemizin yalnızca atama ve yükseltme kriterlerini sağlayan Doçentler için açtığı ve resmi gazetede ilan edilen bir kadroya başvurdum. Üniversite Yönetim Kurulu tarafından belirlenen ülkemizin çeşitli üniversitelerde görev yapan alanında yetkin 5 adet Profesörden oluşan hakemlerin olumlu raporu ve Üniversite Yönetim Kurulu Kararı ile 2017 yılında Profesörlüğümü almış bulunmaktayım. Akademik hayatım boyunca Öğretim Görevlisi, Yardımcı Doçent Dr., Doç. Dr. ve Prof. Dr. Kadrolarında çeşitli sürelerde onurlu ve şerefli bir devlet memuru olarak görev yaptım ve 35 yıllık akademik hayatım boyunca Rektör Danışmanlığı, Bölüm Başkanlıkları, MYO müdürlükleri, Dekanlık gibi birçok akademik ve idari görevi yerine getirdim. Habere konu olan iddialar tamamen asılsız ve gerçek dışıdır, Yargı nezdinde de bu durum net bir şekilde ortaya çıkacaktır.
Doç.Dr. Ali Ateş Bolu Abant izzet Baysal Üniversitesi’ne geçtikten sonra sahsımla ilgili kişisel husumet kaynaklı asılsız iddialarda bulunmuştur. Habere konu olan iddialarda tamamen bu kişinin ortaya attığı asılsız iddialardır.
Diğer taraftan bahse konu haberde Ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz için çok önemli olan ve kıymetli bilim insanları Japon Profesör hocalarımızla beraber yaptığımız İstanbul-Gebze-Kocaeli- Sakarya-Hendek-Düzce Bolu-Gerede-Ankara Yüksek hızlı tren hattı ile ilgili bilimsel çalışmalardan da bahsedilmektedir. Ben Düzceli'yim, Türkiye ve Düzce sevdalısı bir akademisyenim. İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren projesi, ailemden feragat ederek zaman ayırdığım, ülkem ve Düzce'nin kalkınması için çaba harcadığım bir konudur. Bahse konu haberdeki asılsız iddialarla ilişkilendirilmesi beni çok üzmüştür. Hukuki haklarım saklı kalmak kaydı ile haberde bahsi geçen iddiaların tamamının asılsız ve gerçek dışı olduğunu, kara propaganda niteliğinde olduğu ve itibar edilmemesi gerektiğini kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

  

Yorumlar (35)
Şamanndar 3 hafta önce
AYHAN ŞAMANDAR 2 LİSANS BİTİRMEMİŞTİR. Aslen Yapı öğretmenidir. YÖK’ün vermiş olduğu mühendislik tamamlama hakkından faydalanarak Karabük Üniversitesinde Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde 10 ders vererek 2020 yılında inşaat Mühendisliğini tamamlamıştır.
2-Yüksek lisans eğitimi dediği inşaat mühendisliği hidrolik konusunda (Anabilim Dalında) değildir.
3-Doktorası yine inşaat Mühendisliği Hidrolik konusunda değildir. Sakarya Üniversitesi Kimya Bölümünde yapmıştır.
Düzceli 2 ay önce
Şamandarı yayınlarını kimler yaptı. Atama sürecinde yönetim bunlardan haberdar mıydı? Haberi varsa neden ataması yapıldı?
Düzceli 2 ay önce
Hızlı trenin hızlı fetöcüleri tek tek dökülmeye başladı. Sırada kimler var merak ediyorum.
Student 2 ay önce
Fetöcülerin hızlı trenine binerek profesör olup, ineceğin durakta inmezsen böyle toslarsın.
alihan 2 ay önce
İbrahim korkmazın öncü habere ulaşarak haberi kaldırma talebi olduğu hakkındaki bilgiler eğer doğru ise hiç hoş olmuyor sayın ibrahim korkmaz. Öncü habere yaptığı kaliteli haberden dolayı teşekkürler.
Yaşar 2 ay önce
Şamandarın tüm yayınları ahmet beycioğlu ve serkan subaşı tarafından yapıldığını düşünüyorum. Yaptığı basın açıklaması da yine bu kişiler tarafından desteklenerek oluşturulduğu kanaatindeyim. Düzce üniversitesinde bazı kişilerin temizlenmesi gerekmektedir.
Aa 2 ay önce
Hızlı tren ne ile olacakmış peki ? Ne ile olacaksa onu yapın siz de madem!
Mehmet 2 ay önce
Güzel bir çalışma yapan öncü habere çok teşekkür ederim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
kapalı