banner851

banner614

“SANAL, HAKİKATİN YERİNİ ALMAMALI”

banner619

Düzce Üniversitesi’nde düzenlenen konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, günümüzde gerçeklerin yerini sanal çalışmaların aldığını ve çoğu gencin bu sanalla yetindiğini belirterek, “Oluşturulan sanal gerçeklerle ya da kavramlarla kişiler mala, mülke ve şöhrete kavuşmak için zamanını harcıyor.” dedi.

banner846
Gündem 13.12.2019, 10:47 13.12.2019, 14:52
582
banner844

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin düzenlediği “Sanal ile Hakikat Arasında Gençlik” başlıklı konferansta, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, öğretim elemanları, öğrenciler ve davetli misafirler katılım sağladı.


Konferans öncesinde Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü’yü Rektörlük makamında ziyaret eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Düzce Üniversitesi’nde yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgilendirildi. Ziyaretin ardından konferansa geçildi.

“Bu etkinlikler herkes için birer fırsat eğitimi”
Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Süleyman Balay’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, açılış konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi’nin etkinliklere verdiği öneme değinerek, bu etkinliklerin herkes için birer fırsat eğitimi olduğunu vurguladı. Üniversitelerin öğrenci yetiştirmenin yanında akademik bilgi üretme ve bu bilgileri toplum yararı için kullanılır hale getirme gibi görevlerinin olduğunu söyleyen Prof. Dr. Genç, konferansın herkes için faydalı olması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.


Açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, “Sanal ile Hakikat Arasında Gençlik” başlıklı sunumunda; günümüzde gerçeklerin yerini sanal çalışmaların aldığını ve çoğu gencin bu sanalla yetindiğini vurguladı. Oluşturulan sanal gerçeklerle ya da kavramlarla kişilerin mala, mülke ve şöhrete kavuşmak için zamanını harcadığını söyleyen Dr. Burhan İşliyen, asıl marifeti; insanlara sunulan mal, mülk ve makama fazla bağlanmadan bunların geçici ve bizim hizmetimize sunulan her şeyin birer imtihandan ibaret olduğunun farkına varılması şeklinde açıkladı.


Dünyaya geliş amacının hiçbir zaman unutulmaması gerektiğinin altını çizen Dr. İşliyen, bu dünyada oluşturulan sanalı hakikate çevirmek için farkındalık oluşturulmasının önemi üzerinde durdu. İmtihan için gelinen bu dünyada, imtihanın her gün sabah namazı ile başladığını katılımcılarla paylaşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı, Kur’an-ı Kerim’in hakikatleri apaçık olarak söylediğini sözlerine ekledi.
Aşırılıktan ve tarafgirlikten kaçınılması gerektiğini de dile getiren Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Düzce Üniversitesi’nde olmaktan ve öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyetini ifade ederek, kendisini Düzce Üniversitesi’ne davet eden İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz ve konferans katılımcılarına teşekkür etti.
 HABER:C.ÜSTÜNER
 
 

Yorumlar (5)
edep 2 yıl önce
Adamın sunumuna bakın parmak siyasetci parmağı surat mahkeme suratı gibi din adına konuşanların anlatımının yarısı hal ile olur bu beyin haline bir bakın
Adam 2 yıl önce
Hıyaneti meslek haline getiren milleti dininden eden vatana ihanet eden bu kurum kapatılıp tüm personelleride vatana ihanetten yargılanmalıdır
Düzceli 2 yıl önce
Eğer asıl olan vatan ise halkın hertürlü duygularını sömüren aslak olan ve her türden yalana dolana ve ihanete mesken olan kurum diyanet işleri başkanlığ DERHAL KAPATILMALIDIR. BUNDAN SONRASI İÇİN İSE ŞİMDİYE KADAR TALAN EDİLENLERİ ALANLAR OLAN PERSONELİ DE TÜM HARCAMALARI KARŞILAMALI
Dogu Türkistan 2 yıl önce
Hiç bir ortamda Çin zulmünden bahsetmeyen diyanet? Rahatım bozulmasın diye zalimin zulmüne ses çıkarmayan diyanet?
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Toplum için be gibi bir bilgilendirme yada bilinçlendirmeye yönelik ne gibi bir faliyetleri yada eylemleri olmuştur bu diyanet denen kurum ve çalışanları ne işe yararlar sülük misali devletin kanını emen asalak bir kitle
21°
parçalı az bulutlu