banner851

banner614

SANATA DOYACAKLAR!

banner619

24 Mayıs Çarşamba akşamı Düzceli sanatseverlerle buluşacak olan Ankara Devlet Tiyatrosu oyunlarından ‘IV. Murat’ın oyuncu ve yapımcı kadrosu Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i makamında ziyaret etti.

banner846
Gündem 22.05.2017, 17:11 24.05.2017, 12:45
2448
banner844

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Ankara Devlet Tiyatrosu IV. Murat tiyatro oyuncuları ile 24 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’da Belediye Kültür Merkezinde sahnelenecek oyun öncesi makamında bir araya geldi.

Ziyarette oyuncu ve teknik ekibi makamında kabul eden Keleş, programa dair fikir alışverişinde bulundu. Keleş, ekibin kendilerine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ‘Düzce sanata doyacak’ iddialarını yerine getirmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi.Başkan Keleş’in ardından ziyarette düşüncelerini dile getiren başrol oyuncusu Kutay Sungar tüm sanatseverleri oyunu izlemeye davet etti. Oyundan Sorumlu Turne Başkanı Adnan Erbaş ise Düzce’nin sanatsal etkinlikleri hak eden bir şehir olduğunu ifade etti. Ziyaret hediye takdimiyle son buldu.Kültür sanat etkinlikleri kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu oyunlarından "IV. Murat" perdelerini açacak. 24 Mayıs Çarşamba saat 20: 00'de başlayacak tiyatronun biletleri Düzce Belediyesi Kültür Merkezinden temin edilebilecek. A.Turan Oflazoğlu, iktidar üçlemesinin ilk oyunu olan IV. Murat'ta Osmanlı İmparatorluğu içindeki saray entrikalarını kendine has üslubu ile destansı bir şekilde anlatır. IV. Murat, eylemsizliğinin ve sonrasında değişen durumlar karşısındaki eylemlerinin karşılığını sonuna kadar almış, tarihimizin en şaşırtıcı kişilerinden biridir. Çocuk yaşta tahta çıkan Sultan Murat, yıllarca ülkenin yönetimini dolayısı ile kendisinin yönetimini, annesi Kösem Sultan'a bırakmıştır. Ülkede yaşanan kargaşanın önünü alabilecek, sipahiler ve yeniçerilerin başını çektiği zorbalara karşı önlem alıp onlarla savaşacak gücü ne kendinde ne de çevresinde bulabilmiştir. Olgunluk döneminde ise karşımıza güçlü, otoriter, kesin kararlar verebilen bir padişah olarak çıkacaktır.

Yorumlar (8)
OSMAN 4 yıl önce
Osmanlıdan gına geldi artık. başka oyun yok mu?
hüseyin 4 yıl önce
ali güneyi başrol oynatın.reytink yabarsınız.
imla hüseyin'e 4 yıl önce
İmla hatalarıyla dolu yazı ... Sen yorum yapma...
Sahne 4 yıl önce
Düzcenin en büyük sahnesi belediyesidir.
Bu sahnede her gün halk nasıl yolunur isimli oyun sahnelenmektedir.
Gişe rekorları kıran bu oyun bıkıp usanılmadan oynanmaya devam etmektedir.
Don Juan 4 yıl önce
Düzce Belediyesi Tiyatro topluluğunun Kültür merkezi var, sahnesi var, parası var yani yok yok... Ama ortada dişe dokunur bir oyun yada kaliteli sanatsal etkinlik yok. Bu işler öyle partililere koltuk vermekle olmaz. 27 mart bile boş geçti.
Öğretsin 4 yıl önce
Tiyatrocular keleş ve ekibinin yanında amatör kalır amatör.
Çalışıyormuş , halka hizmet götürüyormuş gibi gözükmek nasıl oynanır keleş'e sorsunlar.
Motorcu genç 4 yıl önce
Düzce ve yönetimi zaten bir tiyatro değilmi ne gerek vardı :)
PERİ 4 yıl önce
Hahahaha