banner851

banner614

ŞARTLI ARAZİLER RANTA AÇILDI!

banner619

Kalıcı Konutlar Bölgesi’ndeki 20 dönümlük arazinin ‘Spor Kompleksi’ yapılması şartıyla Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’ndan cüzi bir miktarla satın alınmasının ardından yapılan tahsis değişikliği ile imara açılması, ‘Bugüne kadar kaç arsa aynı yöntemle alınarak satıldı?’ sorusuna neden olurken, iyi niyetli adımların suistimal edilerek ranta kurban edildiği yorumlarını da beraberinde getirdi.

banner846
Gündem 13.10.2017, 17:36 13.10.2017, 18:19
3034
banner844

1999 Düzce Depremi’nin ardından ‘Spor Kompleksi’ yapılması şartıyla Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’ndan piyasa değerinin altında bir bedelle satın alındıktan sonra ikinci kez satılan Kalıcı Konutlar Çamlıevler Mahallesi’ndeki 20 dönümlük arazinin Düzce Belediye Meclisi’nde tahsisinin değiştirilerek imara açılması Düzce kamuoyunda yankı uyandırdı.

Belediye meclisinin arazi için aldığı karar Öncü Haber okuyucuları tarafından tepkiyle karşılanırken, konuyla ilgili habere gönderilen yorumlar Düzce Belediyesi’nin geçmişte park ve spor alanı olan alanlara yönelik kaç kez tahsis değişikliği yaptığına dair akıllarda soru işaretlerine neden oldu.
Okuyucuların geçmişte benzer adımların birçok kez yapıldığını ve gündeme gelmese de hala sürdüğünü belirtmesi Düzce’de bu yöntemle yapılan önemli tahsis değişikliklerini hatırlattı.

Bir silah firmasına ait Burhaniye Mahallesi’ndeki parselin park alanı iken tahsis değişikliğiyle satılarak Düzce Müftülüğü binasının yapılması, yine Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki eski cezaevi yanında “sosyal tesis” olarak ayrılan alanın ihale ile satılması, Şıralık Mahallesi’nde spor kompleksi alanının bir kısmının tahsis değişiklikleri ile özelleştirilmesi ve Kültür Mahallesi’ndeki Namık Kemal İlkokulu öğrencilere oyun alanı olması amacıyla şartlı olarak bağışlanan parselin özelleştirilerek satılması akla ilk gelenler arasında yer aldı.

Sosyal amaçlı ayrılan değerli arazilerin belediye meclisi eliyle imara açılarak satılması kamuoyunda park ve spor alanı olan kaç tane arazinin tahsis değişikliği ile ranta kurban gittiğini gündeme taşıdı.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (10)
Dursun 4 yıl önce
Dursun ay daha civi cakamadan ihaleleri iptal etmeler arazileri sarmalar proje iptalleri olum iş yap is begenmediginizin kelesin yarım işleri bile bitiremiceksiniz
KAMUOYUNUN DİKKATİNE! 4 yıl önce
KALICI KONUTLAR 10.BÖLGEDEKİ KOÇ,UN SİTELERİ NEREYE NASIL HANGİ ŞARTLARDA YAPILMIŞ BİTDE ONU ARAŞTIRIN RANTIN TA NEREDEN NASIL GELDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ KOÇ AKPLİ OLMASINDA NE OLSUN. BURAYA İZİN VERENLER YARGILANMALIDIR.
KALICI KONUTLAR RANT YERİ 4 yıl önce
BU NEKİ 10.BÖLGEDEKİ MUHTARLIĞIN KARLISINDAKİ YEŞİL ALANDA ZAMANINDA BAYINDIRLIKTA ÇALIŞANLAR VE MUHTARIN DOLAPLARIYLA KOOP ADI ALTINDA BİNANLARI İÇ İÇE YAPTILAR İÇİNE ETTİLWR ALANIN
Vatandaş 4 yıl önce
Düzce' nin her yerine bina yapın olur mu? Bol bol bina olsun her yerde. Okul, Park, Spor tesisi falan bunlara hiç gerek yok. Koskocaman ilde doğru düzgün spor salonu, park hiçbir şey yok. Burası il kardeşim il.
Ali baglar 4 yıl önce
Konutlar yolundaki yeni itfaiye arsasida satilacak mi? Ihaleye girmeyi dusunuyorum
Yatacak yeriniz yok! 4 yıl önce
Milletin arazilerinin en guzel yerlerine park yapıcaz deyıp coktünüz şimdi de millete peşkeş çekin yazıklar olsun size
Selam 4 yıl önce
Biz bunlara inanmıyorduk ama demek ki doğruymuş,aynı durumlar Kaynaşlı ve Beyköy var diye duyumlar aldık.Yeşil alan ve yol diye garibandan bedava alınan yerler meclis kararıyla inşaatçı ve yandaşlara veriliyormuş.İnşAllah doğru değildir.
yazık 4 yıl önce
Yazıklar olsun. 20 tane köyün belediyeye geçmesinin amacıda böylece anlaşılmış oldu. Güzelim Düzceyi beton yığınına çevirip berbat edecekler. Hazine arazileri asla şahıslara satılmamalı. Milletin hakkı var onlarda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın