banner851

banner614

SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ…

banner619

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla Anıtpark Meydanı’nda anma töreni düzenlendi. Tören için büyük küçük herkes Ata'sının huzuruna koşarken, saatler 09.05’i gösterdiğinde Düzce'de hayat iki dakika durdu. Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından program Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan görkemli törenle son buldu.

banner846
Gündem 10.11.2017, 11:47 10.11.2017, 18:10
1346
banner844

Türk milleti, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü kaybedeli tam 79 yıl oldu. Ulu Önder Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde tüm Türkiye'de olduğu gibi Düzce’de de sevgi, saygı, minnet ve büyük bir özlemle anıldı. Saat 9'u 5 geçe milyonlar Atatürk için ayağa kalktı, onun ve şehitlerin anısına saygı duruşunda bulundu.Düzce’de ise anma programı saat 09:00’da Atatürk Anıtı'na çelenk konmasıyla başladı. Sabah saatlerinde, Düzce protokolü ve öğrenciler Anıtpark’ta hazır bulundu.
Ulu Önder Atatürk'ün ölümünün 79. yıldönümü münasebetiyle, saat 09.05'te Düzce Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve diğer kuruluşların sirenleri 2 dakika süre ile sarı ikaz (düz siren sesi) şeklinde çaldı, Ata’ya saygı duruşunda bulunuldu. Bayraklar yarıya inerken, genci yaşlısı 7'den 70'e birçok vatandaş, Ata'sına saygısını gösterdi.

Saygı duruşunun ardından bando eşliğinde söylenen İstiklal Marşı'na hem protokol erkanı, hem de o sırada yoldan geçmekte olan vatandaşlar eşlik etti.

Anma programı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi
Anıtpark'taki çelenk sunma töreninin ardından anma programı Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Düzce Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen görkemli anma programında okulun Tarih Öğretmeni Serpil Gürcan, “Bilim ve fenin ışığında Atatürk” adlı sunumunu yaptı.

Duygu dolu anlar yaşandı
Program, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin öncülüğünde öğrencilerin hazırladığı gölge oyunu ve Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan şiir dinletisi ile devam ederken katılanlar duygu dolu anlar yaşadı. Son olarak okulun resim öğretmeni tarafından çizilen bir tablo tüm öğrenciler adına Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya takdim edildi.

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (3)
Can . D 4 yıl önce
MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ SAYGIYLA ANIYORUM
VATANDAŞ 4 yıl önce
İNTİKAL, Bir canlının başka bir yere göçmesi oraya varması, ulaşmasıdır. Burada kullanılması gereken kelime ve kasıt; İRTİHAL dir. BİLGİNİZE. LÜTFEN MESLEĞE SAYGI
VATANDAŞ 4 yıl önce
Habere yorum değil, yazıya eleştiri olarak yazmıştım. Bu davranışınızdan anladım ki ; MESLEĞE SAYGI KAVRAMI SİZİ İLGİLENDİRMİYOR.