banner851

banner614

SAYI 4'E YÜKSELDİ!

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, içinde bulunduğumuz ayda kutlanan ve farkındalık amacıyla etkinlikler gerçekleştirilen Kızılay, Organ Nakli ve Lösemili Çocuklar haftalarını yayımladığı mesajlarla kutladı.

banner619
Gündem 03.11.2016, 15:24 03.11.2016, 16:36
1417
SAYI 4'E YÜKSELDİ!

2006 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana gelişmesini sürdüren Düzce Üniversitesi, enstitü sayısını 4'e yükseltti. Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karar gereğince bünyesine Güzel Sanatlar Enstitüsü’nü de katan Düzce Üniversitesi, sanat alanında lisansüstü akademik kariyer yapmak isteyenlere kapılarını açtı. Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri enstitüleriyle nitelikli lisansüstü eğitimini sürdüren üniversite, yeni kurulan Güzel Sanatlar Enstitüsü ile her kesime hitap eden, evrensel bir üniversite olma yolundaki amacına emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Düzce Üniversitesi'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye'nin sadece bilim ve teknikte değil, sanat alanında da dünyada söz sahibi olmasının hedeflendiği vurgulanarak, bu alanda bir çok başarıya imza atan Düzce Üniversitesi'nde artık Güzel Sanatlar Enstitüsü çatısı altında önemli çalışmalar gerçekleştirileceği kaydedildi.

banner844
Yorumlar (5)
Sezar 5 yıl önce
Sayın yorumcu;Lütfen Enstitüleri küçümsemeyiniz.Enstitület meZunlarına doktora ünvanı vermektedir.Tıp doktoru dışındaki tüm profesörler enstitü bitirmek zorumdadır ve bitirmişlerdir ve şu an Ülkemize ve tüm dünyaya yön veren beyin takımıdırlar..Bilginize...
Doktor ünvanı 5 yıl önce
Önüne gelen ver ünvanı, nitelik ne olacak, dil ve akademik yeterliliği olmayan bir sürü insan.Az olsun öz olsun, illa çok olacaksa da nitelikli olsun.Her yere birim açalım, her yerde bizden adamlar olsun, benden olsun çamurdan olsun mantığı ile akademinin bilimin saygınlığı ayaklar altında maalesef..
Sayı yükselse ne olacak 5 yıl önce
Bana gore üniversitelerde sayı değil nitelik kalite önemli.Açık enstitüler kaç patent kaç uluslarasi proje almış ona bakın, ac ac niteliksiz kurum ve çalışan ordusu.Biz de o olsun su da olsun, yetişmiş personel yoksa doldur tecrübesiz çömezleri sonra kalite bekle.Artik yeni enstitüye açılır kadrolar, doldurur es dostlar.Türkiye enstitü ve bilimin kısa özeti
Fırat Diyarlı 5 yıl önce
Yorumuna aynen katılıyorum ,bizde İşe adam değil ,adama iş esas olduğundan bu manzaralar bitmez.
Fındıkçı 5 yıl önce
Karslıoğlunun imzalı belgesi noldu?